Гурток «Теоретична та експериментальна хімія» – найстаріший хімічний гурток у Києві


Маленьке оголошення.

Гурток «Теоретична та експериментальна хімія» (Київський Палац дітей та юнацтва, відділ біології, 3 поверх, лабораторія хімії) запрошує учнів 8-11 кл. прийняти участь у його роботі. Керівник — канд. хім. наук, доцент Бухтіяров Віктор Кімович.

Якщо цікаво, то я, Віктор Кімович Бухтіяров, розповім Вам та Вашім дітям про гурток.

Гурток «Теоретична та експериментальна хімія» – найстаріший хімічний гурток у Києві. Працює з вересня 1976 р. Чому така назва? Тому, що ми не будемо поділяти хімію на “шкільну”, “олімпіадну”, “для вступників”, або ж на неорганічну, органічну, аналітичну тощо. Ми будемо вчити цікаву хімію.

До речі: «Цікава хімія» – назва книжки, яку написав мій перший вчитель хімії Микола Денисович Василега, у гурток якого, у цей самий тоді Київський Палац піонерів та школярів, я прийшов у 8 класі. Зараз, якщо у Вас у школі нормально викладають хімію, Ви вчитеся за підручниками мого другого вчителя у Палаці – Павла Петровича Попеля.

Отже, будемо вчити сучасну хімію. Вчимося працювати головою. Бо ми – теоретики. Олімпіади, МАН – для бажаючих. Задачі розв’язують всі – хімія точна наука, тому зрозуміти та вивчити її можливо тільки так, як це роблять фізики й математики.

Експеримент – основа хімії. Будемо робити досліди. Але перед цим вивчимо правила техніки безпеки. І будемо пам’ятати про них завжди. Знов чому? Та тому, що правила техніки безпеки пишуться кров’ю. Бажано, щоб вона була не нашою. Наша лабораторія має тягу, реактиви, посуд, тобто все, що потрібно для вивчення хімії.

Я хімік-експериментатор. Після закінчення у 1976 р. хімічного факультету Київського державного університету ім. Тараса Шевченка до 2011 р. працював в Інституті фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України. Зараз викладаю хімію в Національному університеті біоресурсів та природокористування України. У цьому вищі органічну хімію студенти вчать за підручниками та посібниками, які написали я з колегами.

Чи розумію я, що і як викладають у школі? Багато років сам викладав у Політехнічному ліцеї КПІ (і не тільки у хім. класі, а й гуманітаріям) та у Київському фіз. мат ліцеї при Університеті ім. Т. Шевченка. Вчитель-методист. Соросівський вчитель (двічі). Написав посібники «Стандартні задачі з хімії», друкувався у журналі «Біологія, хімія в школі».

Рівень освіти Ви оберете самі. Серед випускників гуртка – переможці олімпіад всіх рівнів – від районних та міської – до Міжнародних. Підготовка до вступу до вищого навчального закладу? А його Ви обираєте самі на свій смак й розум, безумовно поступаєте – винятків ще не було.

Гурток «Теоретична та експериментальна хімія» (Київський Палац дітей та юнацтва, на площі Слави, Печерськ, йти від метро Арсенальна, відділ біології, 3 поверх, лабораторія хімії) запрошує учнів 8-11 кл. прийняти участь у його роботі. Керівник — канд. хім. наук, доцент Бухтіяров Віктор Кімович. Неділя — з 10г. 30 хв. до 13-00 г. Вівторок — з 18 г 15 хв. до 20 г. 30 хв.

Приходьте. Не страшно, що не на перше заняття. Але чим раніше почнемо, тим більше встигнемо. Спробуємо подивитися на світ “очима хіміка”.

Обговорення

Facebook Profile photo

У 2017-18 н.р. гурток продовжує роботу. Зараз його назва – Хімія (поглиблений курс). Розклад занять Неділя — з 10г. 30 хв. до 13-00 г. Вівторок — з 18 г 15 хв. до 20 г. 30 хв. аудиторія 306 (хімічна лабораторія)

Віктор Кімович, чи не піздно ще спробувати приєднатися до Вашого гуртка (ми з Броварів, раніше не було можливості іздити). Син – учень 9-го класу. З повагою, Анна.

Будь ласка. До гуртка можна приєднатися у будь який час
У 2018-19 н.р. гурток продовжує роботу. Зараз його назва – Хімія (поглиблений курс). Розклад занять Неділя — з 10г. 30 хв. до 13-00 г. Вівторок — з 18 г 15 хв. до 20 г. 30 хв. аудиторія 306 (хімічна лабораторія)

Напишіть відгук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *