Кінодискусії BAW 2020. Розсіяний склероз


Тиждень мозку 2020 пройшов у незвичному для організаторів онлайн-форматі через обмеження публічних заходів внаслідок коронавірусної хвороби 2019. Утім це дає змогу всім охочим передивитися записані лекції в будь-який зручний час. “Моя наука” публікує записи лекцій і дискусій потроху, а всі вони невдовзі будуть доступні на нашому Youtube-каналі.

Наразі ми публікуємо фрагмент кінодискусії BAW, у якій наш автор Віктор Досенко розповідає про розсіяний склероз у контексті  кінострічки “Go Now”/ “Уперед” (1995).

Розсіяний склероз — важке хронічне автоімунне захворювання, що виявляється в пошкодженні нервової тканини. Точна причина захворювання невідома, але ключовими гравцями є автоімунні, тобто спрямовані проти власних клітин і тканин, антитіла, які руйнують мієлінову оболонку нервів. Ця оболонка дозволяє передавати нервові імпульси дуже швидко, тому наявна в багатьох відділах нервової системи. Попри неясну причину, виявлені генетичні поліморфізми в низці генів людини, які сприяють розвитку хвороби. Це не значить, що людина з такими змінами в ДНК обов’язково захворіє, але підвищує імовірність розвитку захворювання. Вивчають механізми появи хвороби на тваринних моделях. Завдяки ним вдалося розробити низку препаратів, які впливають на роботу імунної системи, знижують її автоагресію. На жаль, поки вони всі недостатньо ефективні.

Які ж механізми розсіяного склерозу, як із його розвитком пов’язаний мікробіом і які ще таємниці зберігає в собі наша імунна система, дивіться у розповіді Віктора Досенка.

Обговорення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *