10 Березня 2019 | Олексій
Категорії: Наші проєкти, Нейронауки
Теги: Дні Науки, Київ, лекція, наука та кіно, тиждень мозку
Календар науковця, що у вільний від роботи час займається популяризацією науки в Україні, вкрай щільний. Тільки-но влітку завершиш експерименти, напишеш чернетку статті, а то й з’їздиш на конференцію чи навіть у відпустку – як настає вересень, а з ним «Наукові пікніки». Одразу за ними біжуть «Дні науки», а якщо по дорозі тебе затягне на Конкурс наукових фотографій чи «Nobilitet», то там би тільки до нового року дотягнути. Далі в лютому День жінок і дівчат у науці з негайним Днем Дарвіна. А там незабаром квітневий Марш за науку та травневі Дні науки та Наукові пікніки. І це ще класно, якщо ти не впрягся в якийсь регулярний лекторій чи в альтернативну освіту для дітей. Але що б у житті не сталося, третій тиждень березня – це Brain Awareness Week.
Для «Моєї науки» це просто безальтернативний варіант. Чимало наших авторів пов’язані з наукою про мозок, та й узагалі ця подія унікальна. На відміну від багатьох наших локальних і автентичних заходів (ми пишаємося своїми!) , Тиждень мозку є всесвітнім. Уперше 1996 року фундація «Dana Alliance for Brain Initiatives» закликала науковців, викладачів, лікарів вийти до суспільства й розповісти про роботу мозку та його хвороби. Минулого 2018 акція відбулася в 42 країнах світу. Серед них з 2010 року й Україна. Ми зібрали для вас усі події цьогорічного тижня в одному дописі.
Минулорічна оригінальна ідея з науковими кінодискусіями припала до душі не тільки відвідувачам BAW, але й самим організаторам. А що, чудове поєднання: слухаєш розповідь про механізм захворювання мозку, дивишся гарний фільм, а потім обговорюєш усе це в приємній компанії із стаканом чаю. Тому цей Тиждень міститиме аж 4 #кінодискусії_BAW. В понеділок 11 березня тиждень розпоне фільм «Пробудження» за книжкою відомого британського невролога Олівера Сакса. Дискусія буде присвячена вірусному енцефаліту. В середу 13 березня говоритимемо про хворобу Альгеймера та стрічку «Все ще Еліс». У п’ятницю 15 березня мова піде про аутизм (який безумовно не пов’язаний зі щепленнями) та фільм «Темпл Грандін». Всі кінодискусії розпочнуться о 18-30. Зверніть увагу, що лише перший захд відбудеться в Кіноклубі Могилянки, тоді як усі наступні – в Інституті фізіології Богомольця.
Четверта дискусія буде завершальною в суботу, а їй передуватиме ціла наукова феєрія. З 11-ї години ранку на гостей чекають 5 лекцій від спеціалістів у галузі біології та медицини. Олександр Скороход розповість про взаємозв’язок між спортом та здоров’ям мозку. Андрій Чернінський розкриє таємниі електричних мозкових хвиль людини та восьминогів. Дмитро Ісаєв познайомить слухачів з нервовими процесами при релігйному досвіді, а Біжан Шаропов – з тими процесами, що відповідають за розпізнавання навколишньої реальності. Нарешті, Віктор Досенко розповість про концепцію так званого “емоційного” інтелекту.
Після лекцій можна буде зануритися в практичну нейрофізіологію – відчути на собі, як вчені вимірюють найслабшу чутливість, подивитися на мікроскопічні структури нашого мозку, а також дізнатися, навіщо нейробіологам генетично модифіковані миші з геном медузи. це з 14:00 до 16:00 триватимуть «нервові» Дні науки. А по їх завершенню остання кінодискусія поєдгнає фільм «Початок» та невелику розповідь про механізми сну.
Вхід на всі заходи вільний. Організатори Тижня мозку – Українське товариство нейронаук, Інститут фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України, проект «Дні науки», кафедра молекулярної біофізики Київського академічного університету, портал «Моя наука» – чекають на всіх зацікавлених нейронауками. Також ми всі вдячні партнерам акції: Dana Alliance for Brain Initiatives та Kyiv Chapter of Society for Neuroscience.
Суботнім вечором закінчаться відкриті події Brain Awareness Week, але на її завершення в неділю 17 березня відбудеться онлайн-захід: відбірковий тур Українського нейроконкурсу BrainBee. Реєстрація на нього триває до 14 березня. Фіналісти етапу візьмуть участь в очному змаганні, що пройде в квітні в Інституті фізіології, а його переможець представить Україну на всесвітньому конкурсі в Кореї.
Обговорення