25 Березня 2014 | Олексій
Категорія: Я так думаю (особистий блог)
Теги: біорізноманіття, гумор, класифікація, систематика, таксономія
Ось трошки звільнилося часу і треба написати про Майдан і науковців. Але повітря у країні все таке ж тягосне, як і останні чотири місяці, тому хочеться вже хоч хвилинку розслабитися. Тому спочатку про веселе.
Колеги біологи часто зневажливо ставляться до систематиків. Систематики класифікують організми, будують таксономії, сперечаються щодо належності видів живих організмів до тієї чи іншої групи. Навіщо? Щоб інші біологи та природознавці могли точно дізнатися, який перед ними організм та як він співвідноситься з іншими організмами. Але навіть ті люди, що розуміють потрібність роботи систематиків, схильні вважати всі ці класифікації дуже нудним процесом.
Тим не менш, професіонали систематики — теж живі люди, яким все людське не чуже. Тому деякі з них ставляться до власної праці з доброю часткою гумору. Результати такого ставленя ви можете прочитати нижче.
Жахіття:
Не дивно, що серед любителів латинських назв є і справжні поціновувачі латини:
Є систематики, які тільки й займаються дратуванням колег. Наприклад, Террі Ервін зі Смітсонівського Інституту. В його доробку є турун з назвою Agra vation (Aggravation — роздратування). Рід Agra великий, тому можливостей купа. Agra phobia, Agra eowilsoni (Е.О. Вілсон — видатний ентомолог), Agra cadabra, Agra katewinslettae, Agra memnon, Agra sasquatch і Agra yeti (останні два залишають великі сліди). А ще є Agra lilu (згадайте «П’ятий Елемент»).
Але що точно не може дратувати — так це чудовий волохатоногий товстенький турунчик Pericompsus bilbo авторства того ж доктора Ервіна.
А іноді ентомологи змовляються і називають у різні роки різні види одного роду смішними каламбурами. Правда, і сам рід чудернацький:
Просто сміх:
Ще веселощів з толкінізму і не тільки можна знайти отут, тутечки і осьдечки.
Дякуємо вам, любі систематики!
Обговорення