Нещодавно редактор нашого порталу Олександр Рундель відвідав презентацію проєкту, що має привернути увагу українських та міжнародних діячів, які приймають рішення, до української науки. Ось його враження.
В четвер 6 квітня відбулася презентація проєкту “Science at risk” (https://scienceatrisk.org/), який втілює в життя ГО “Куншт” за підтримки Посольства США в Україні, Alfred P. Sloan foundation та за сприяння Міністерства освіти та науки України й Національного фонду досліджень. Переглянути відео ті, хто не відвідав цю подію наживо, можуть за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=HYJCjDauaB8
Цей проєкт в першу чергу медійний і покликаний вирішувати деякі задачі, що виникають перед науковими спільнотами під час активної фази війни:
Важливим також є те, що до дискусій в межах платформи залучають самих науковців, і вони в складі робочих груп обговорюють пошук можливих рішень як короткотермінових проблем, так і довгострокових задач для української науки.
Після презентації в мене виникло одне дуже важливе питання (хоча, я його не озвучив там). А саме, цікаво, як відбуватиметься контроль за академічною доброчесністю отримувачів допомоги. В нашій країні є певні проблеми з тим, що в “портфоліо” різних посадовців, що керують науковими інституціями, часто трапляється плагіат та інші речі, цілковито неприйнятні для науки. Щира дяка тим небайдужим, хто викриває такі порушення та звертає увагу суспільства на них! Але ті, хто призначають цих людей, чомусь не поспішають реагувати на критику. Однак, щодо цього проєкту певний оптимізм крім моєї особистої довіри до ГО “Куншт” також вселяє те, що в робочих групах бере участь багато науковців, а також наявність “закордонних очей”.
В цілому, можна пораді́ти, що проблеми української науки хвилюють людей не тільки в межах нашої країни, але й за кордоном. Від того, що з нею відбуватиметься, залежать не тільки нові розробки, які дозволять менше залежати від іноземної допомоги, але й успішність відбудови після війни.
Обговорення