“Нарис наукової стратегії”

6 Квітня 2017 | Олексій

Категорія: Про сайт «Моя Наука»


В останні дні наукове співтовариство знову піднімає питання про взаємодію зі ЗМІ та донесення своєї позиції до суспільства. Це є складовою темою всього руху за популяризацію науки, який лежить у центрі уваги порталу “Моя наука”. За останній час було проведено декілька публічних заходів, викликаних медіа-скандалами, але сутність процесів, які призвели до сучасних подій, залишається необговореною. Редакція порталу “Моя наука” розглядає стосунки наука-суспільство та наука-ЗМІ в більш широких рамках популяризації науки, наукової доброчесності (science integrity) та суспільно-політичних умов України.

У 2011 році група науковців, викладачів і популяризаторів створили Маніфест, в якому окреслили напрями популяризації науки в Україні. 6 років тому частина пунктів Маніфесту виконана, започатковано широкий науково-популярний рух, населення почало цікавитися наукою. Але з’явилися нові проблеми та нові виклики. “Моя наука” закликає всіх партнерів та учасників науково-популярного руху до діалогу та підготовку нової декларації чи конвенції, яка б ясно висловила позицію наукової та популяризаторської спільноти щодо ключових проблем у співпраці науки та суспільства, сформулювала стратегію популяризації науки на найближчі роки, встановила рамки прийнятного та неприйнятного науковою спільнотою. Звісно, що така задача під силу лише потужній спільноті, тому ми ініціюємо обговорення низки проблем на круглому столі “Нарис наукової стратегії”, який попередньо відбудеться 13 квітня.

Основні теми:

  • Недобросовісні науковці та непрофесійні ЗМІ. Як захистити від їх впливу чесних журналістів, порядних вчених та суспільство в цілому?
  • Державна підтримка плагіату як загроза розвитку країни
  • Засилля псевдонауки: боротися чи ігнорувати
  • Російські популяризатори: друзі, партнери, конкуренти та вороги
  • Волонтерська, інституційна та комерційна популяризація науки
  • Популяризація чи вульгаризація? Як співвідносяться цілі та методи наукової спільноти в розмові з суспільством.

Ми не знаємо, чи нам вдасться охопити все це за одну зустріч і чи вийде в нас чернетка майбутньої декларації та стратегії, але зібратися в теплій та критичній компанії та щиро поговорити про наші спільні цілі просто необхідно.

Тому запрошуємо колег до дискусії, яку також пропонуємо вести на сторінках нашого порталу.

Обговорення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *