Фауна, экология и внутривидовая изменчивость наземных моллюсков в урбанизированной среде


912
Сверлова Н.В., Хлус Л.Н., Крамаренко С.С. и др. Фауна, экология и внутривидовая изменчивость наземных моллюсков в урбанизированной среде. – Львов, 2006. – 218 с.

www.pip-mollusca.org/page/book3.php

У монографії узагальнено відмості про видовий склад, біотопічний розподіл, конхологічну мінливість, паразитофауну, а також про деякі аспекти фізіології та поведінки наземних молюсків в урбоекосистемах України і частково Білорусі. Описано сучасне розповсюдження інтродукованих видів молюсків на території України, проаналізовані можливі механізми їх адаптації до нових умов існування. Особлива увага присвячена впливу урбанізації на забарвлення, розміри та форму черепашок у популяціях модельних видів з надродини Helicoidea; можливостям біоіндикаційного використання молюсків в урбанізованому середовищі.

Для зоологів, викладачів і студентів вищих навчальних закладів, вчителів біології, працівників природничих музеїв, колекціонерів.

Онлайн-перегляд: http://www.pip-mollusca.org/page/online/urbm.php
Посилання: www.pip-mollusca.org/page/pdf/mono_2006-full.pdf

Автори

Н.В. Сверлова, Л.Н. Хлус, С.С.Крамаренко, М.О. Сон, С.В. Леонов, Э.Н. Король, Н.В. Вычалковская, К.В. Земоглядчук, С.П. Кирпан, М.Л. Кузьмович, Р.П. Стенько, О.Г. Ференц, А.Н. Шклярук, Р.И. Гураль

Обговорення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *