Historians.in.ua – Інтернет-мережа гуманітаріїв в Україні і світі


Наш сайт починає працювати 1 січня Нового року, в якому вочевидь ми житимемо у кризі, з кризою й усупереч кризі. Ми починаємо цей проект із усвідомленням нагальності потреби у раціональній критичній рефлексії, простір якої в Україні неухильно зменшується на користь різного роду галасливої та звабливо примітивної пропаганди, самозаспокоєння і самозакоханості, щоразу відвертішої агресії (якщо не фізичної, то вербальної – чого варті самі лише коментарі на більшості інтернет-сайтів) і щоразу всеохопнішої апатії. Ми не маємо готових і простих відповідей на всі виклики, що стоять перед Україною і Європою, але хочемо запропонувати способи їх пошуку. А ще виходимо з того, що перший крок у подоланні кризи – чесно назвати речі своїми іменами.

Наш сайт задуманий як простір комунікації: між регіональними осередками в Україні, між фахівцями з різних країн, між різними поколіннями інтелектуалів та між різними дисциплінами. Для нас важить передусім зміст. Тому форма і структура сайту підкреслена проста, аскетична і невибаглива.

У правій частині сайті ми регулярно розміщуватимемо авторські колонки молодих гуманітаріїв. Нам принципово залежить на створенні трибуни та простору спілкування для інтелектуалів нового покоління. А також – на присутності в загальноукраїнському просторі молодих фахівців, що роблять наукову кар’єру в різних регіонах країни або за кордоном. Назва колонки, якою ми відкриваємо цю рубрику більше, ніж промовиста: «Чому в Україні важко бути істориком?». Уже найближчим часом ми також вмістимо колонки наших колег про проблеми етики в інтернеті, досвід перекладу наукових книжок, свободу (від) слова в сучасному українському публічному просторі, жінку в УПА та ставлення до солдатів дивізії СС «Галичина» в повоєнній Британії. Для того, аби опублікувати власну колонку, Вам не треба чекати спеціального запрошення! Просто надсилайте свої пропозиції та тексти на адресу редакції: historiansinua@gmail.com