Як зробити науку бестселером?

11 Травня 2016 | Tech Today

Категорія: Лекції

Теги: ,


Чому досягнення української науки не цікавлять ЗМІ та масову громадськість, а дехто навіть вважає, що в нас науки взагалі не існує? Чи є в Україні вітчизняні Стівени Хокінги та Річарди Докінзи, які вміють зацікавити наукою будь-кого? Коли Україна зможе перейти до технологічної економіки та створить усі умови для розвитку науки?

Вирішувати ці проблеми та створювати в українському медіа просторі тренд на наукові теми взялися організатори конкурсу статей про українську науку Tech Today Awards: компанія Vodafone Україна та NDI Foundation. Вони прагнуть підштовхнути журналістів та блогерів більше цікавитися темою науки та інновацій та відкривати для масової аудиторії геніальні винаходи українських науковців, які здатні скласти конкуренцію на міжнародному рівні.

Ця благородна справа має також підвищити рівень наукової журналістики в країні. Не достатньо просто писати про науку, потрібно вміти перекласти складну наукову мову на мову доступну для пересічного читача, зацікавити його, при цьому не перекручуючи наукові факти.

З іншого боку – вчені, які звикли жити в своєму науковому світі та ділитися результатами роботи лише один з одним, публікуючи наукові статті в спеціалізованих журналах, знову ж таки «для своїх», адже пересічній людині практично неможливо продертися крізь велику кількість складних термінів та формул в цих статтях. Тому налагодження комунікації між науковцями та журналістами – ще одна проблема, яку планують розв’язати організатори конкурсу.

Взяти участь у конкурсі Tech Today Awards можуть не лише журналісти й блогери, але й науковці та всі, хто бажає популяризувати українську науку й зробити її темою-бестселером у широкому медіа-просторі. До участі приймаються навіть ті статті, які вже опубліковані на інших ресурсах, якщо вони відповідають вимогам конкурсу.

Конкурс триває до 30 жовтня 2016 року. Переможці будуть обрані експертним журі у двох номінаціях: найкраще інтерв’ю з ученим, та найкраща стаття про науковий проект. Переможець кожної номінації отримає нагороду – iPhone 6S. Ще один переможець буде обраний представником NDI Foundation і отримає можливість взяти інтерв’ю у легендарного академіка, президента НАНУ Бориса Патона.

Детальні умови участі в конкурсі Tech Today Awards можна знайти за посиланням.

934

Обговорення

Щось трішки не так з вашим кодом, а також з одним із тегів:

Категорія: Лекції

name; //} //echo implode(‘, ‘, $tag_names) ?>
Теги: конкурс, наука, наукова журналістика, популязація науки

Avatar photo

Дякую, виправив. В процесі переїзду, за тиждень, сподіваюсь, все буде нормально працювати. Як помітите ще якісь помилки – пишіть не вагаючись 🙂

Напишіть відгук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *