Відповіді на основні запитання про COVID-19


Тема Covid-19 дуже швидко розвивається, кожен день з’являються додаткові новини, наукові публікації (також зазначте, з часу даної публікації — 4 березня 2020 — інформація може застаріти). Але для встановлення основ, що це за вірус, звідки він пішов, ми взяли інтерв’ю у Артура Новоскольцева, лікаря-інфекціоніста.

Питання про спалах Covid-19 — епідемію коронавірусу — зараз одна з основних медичних тем світу. 3 березня це питання стало і питанням України також, через зафіксований перший випадок на території країни.

Основні питання

Що це за вірус?

Коронавіруси — це велика родина респіраторних вірусів (тобто тих, що захоплюють дихальні шляхи), які можуть спричиняти захворювання різного ступеню тяжкості: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому. Захворювання, яке викликав новий коронавірус, називається COVID-19.

Як він поширюється?

Вірус може передаватись повітряно-крапельним та контактним шляхом. Переважає контактний шлях зараження. Найчастіше вірус потрапляє на слизові оболонки носа та очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці), після доторкання до об’єктів (тварин, м’яса, риби, дверних ручок, поручнів), забруднених виділеннями з дихальних шляхів хворого чи інфікованого.

Які основні симптоми?

До основних симптомів належать підвищення температури тіла, кашель, задишка, утруднене дихання, ломота тіла, головний біль. Проте коронавірус відрізнити від інших вірусів важко, тому з метою підтвердження діагнозу потрібно виконати лабораторне дослідження.

Які основні способи захисту від інфікування?

  • уникайте близького контакту з тими, хто має гарячку або кашель;
  • не торкайтеся обличчя немитими руками;
  • часто мийте руки з милом чи обробляйте дезінфекційними засобами;
  • ретельно готуйте їжу, зокрема м’ясо і яйця;
  • уникайте незахищеного контакту з дикими та свійськими тваринами.

Що робити в Україні, якщо людина має симптоми зазначені вище? Чи є центри, куди можна подзвонити?

Не панікувати. Залишатись вдома. Зателефонувати до швидкої допомоги та детально диспетчеру розказати про свої симптоми, а також досвід подорожування в інші країни, в тому числі ті, в яких зареєстровані випадки даного вірусу.

Де краще шукати нову достовірну інформацію про коронавірус?

Читайте лише достовірну інформацію, яку можете знайти на сайтах

Міфи

Серед інформації про коронавірус циркулює багато міфів.

Міф: чи правда, що коронавірус це “як простуда” чи “не гірше за грип”?

Коронавірус клінічно може проявлятись від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому.

Міф: помирають лише люди похилого віку, тоді як молоді люди можуть не хвилюватися. Чи це правда?

Захворіти та померти від ускладнень вірусу може людина незалежно від віку. Проте до груп підвищеного ризику належать літні люди, а також пацієнти з хронічними захворюваннями (наприклад, цукровий діабет, артеріальна гіпертензія тощо).

Міф: є ліки від коронавірусу. Чи це правда?

Наразі рекомендованих лікарських засобів, призначених для профілактики чи лікування інфекції, не існує. Пацієнтам надається симптоматичне лікування.

Міф: цей вірус інфікує лише людей китайського походження. Це правда?

Ні, це не правда. Коронавірус може інфікувати людей незалежно від раси, статі, віку


Інтерв’ю підготовлено 4 березня 2020 року

За оновленнями інформації звертайтеся до сайтів, зазначених у інтерв’ю, сайту Кабміну, присвяченому Covid-19, та сайту Міжнародної асоціації повітряного транспорту з переліком країн і всіх меж що можуть бути задіяні в різних країнах для різних подорожуючих:

Зображення запису: трансмісійна електронна мікроскопія SARS-CoV-2 — штам коронавірусу, що викликає Covid-19. Як і всі коронавіруси під мікроскопом виглядає наче має “корону”, за що ці віруси отримали таку назву. Зображення зроблено у NIAID Rocky Mountain Laboratories (RML), U.S. NIH. Розповсюджується на правах суспільного надбання.

Обговорення

Отримала ваші відповіді своєчасно, ще в березні в Telegram, вони для мене були дуже інформативними і корисними. Ваш канал в Telegram не має чату, тому свою подяку лишаю тут, ви молодці)

Avatar photo

Редакції дуже приємно знати, що наші зусилля комусь допомагають. Дякуємо ❤

Напишіть відгук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *