Про два роки «Моєї науки»

13 Листопада 2013 | admin

Категорія: Про сайт «Моя Наука»

Теги: , ,


Заклопотані Днем науки, ми якось забули про наше домашнє свято — двохрічний ювілей «Моєї науки». Не всі змогли побачити цю феєрію на власні очі, тому ми запізніло роскажемо Вам, як нам було добре 🙂

Свято ми вирішили поєднати з конференцією молодих фізіологів, що відбувалася в кінці жовтня в Інституті фізіології. Учасників і гостей конференції ми запросили не тільки випити з нами чаю з тістечками, але й взяти участь у святковому конкурсі молодих популяризаторів. Ми роздавали свіжі наукові статті (звичайно, англійською мовою!) з кращих журналів, а потім вимагали від конкурсантів розповісти їх зрозумілою і популярною мовою. Учасників оцінювало суворе журі з постійних авторів «Моєї науки», а слухачі задавали питання «від школяра» і «від домогосподарки», щоб перевірити майстерність популяризатора. Сміху і галасу було вдосталь. Призи отримали всі конкурсанти, а найкращим популяризатором науки за версією «Моєї науки» став аспірант Інституту біології КНУ Сергій Собіщанський. З невеликим відривом фінішувала Вероніка Кедлян, а третє поділили Василь Нагібін і Віталій Клєщевніков.

А потім ми згадали, що ж зробили за минулий рік. Виявилося, що не так вже й мало. Продовжувались зібрання Клубу «Еволюція», провели ще один он-лайн чат, на цей раз з кардіології, выдбулася лекція про некодуючі РНК. Вперше в Україні за підтримки «Моєї науки» прочитаний курс лекцій з молекулярної фізіології для всіх бажаючих. Наша команда вийшла просто на вулицю і показала незвичайні наукові демонстрації під час міжнародного проекту «Наукові пікніки». Оновився і сам сайт: з’явився каталог відео, де можна подивитися пропущені вами наукові лекції і просто цікаві ролики; додався розділ про науково-популярні події. Тепер у «Моєї науки» є повноцінний логотип.

З’явилися і нові автори, які написали багато цікавих статей, як-от про нанобактерій, патофізіологічні загадки, літаючих ящерів, мас-спектрометрію. Але й старі учасники нашої команди теж балували читачів цікавинками: про блакитні очі, генетичну розмаїтість клітин, українських китів. Загальна кількість дописів на сайті вже перевалила за 100, їх проглянули більш ніж 180 тисяч разів 43 тисячі користувачів. Так що «Моя наука» із впевненністю дивиться у майбутнє і не збирається збавляти обертів. Попереду готуються «Народні читання» імені професора Хржонщевського, відеоінтерв’ю з українськими науковцями, ще більше наукових новин.

Після зборів нашої немаленької команди ми відправилися пити чай із солодощами. Шкода, що вас там не було! 🙂

Обговорення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *