Пам’ятник українському математикові відкриють на Лук’янівському цвинтарі

5 Листопада 2012 | Сергій Осадчий

Категорія: Історія

Теги: ,


06.11.2012, 14:30–16:00 Київ, вул. Дорогожицька, 7 Лук’янівський цвинтар, ділянка No. 21, ряд 11, місце 11

Київське математичне товариство запрошує на відкриття пам’ятника українському математикові Василю Єрмакову, що відбудеться у вівторок, 6 листопада, на Лук’янівському цвинтарі в Києві. Збір учасників заходу о 14:30 біля входу на цвинтар (вул. Дорогожицька, 7).

Могилу професора Єрмакова доглядають працівники Лук’янівського заповідника. Але раніше там була лише скромна табличка з непомітним написом, працівники заповідника зробили квітник. Пам’ятника на могилі не було, тому що В. П. Єрмаков помер у важкі для нашої країни часи (1922 рік), останнім часом навіть голодував.

Кілька місяців тому математики Києва організували збір коштів на пам’ятник видатному землякові. Ця акція була успішною, і Лук’янівський заповідник на зібрані гроші виготовив і встановив пам’ятник.
Очікується, що на заході будуть присутні співробітники, студенти і аспіранти Інституту математики НАН України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова, Національного технічного університету України <> та інших навчальних і наукових закладів столиці.

Учасники урочистого зібрання відкриють меморіал і вшанують пам’ять видатного українського математика і педагога.

Контактна особа: Галина Миколаївна Сита syta@imath.kiev.ua +380 96 923 47 14

Фото:

Могила В. П. Єрмакова на Лук’янівському цвинтарі (травень 2012 року) Фотографував Олександр Барановський (Київське математичне товариство)

Довідка

  1. Василь Петрович Єрмаков (27.02.1845–16.03.1922) — доктор чистої математики, професор Київського університету, член-кореспондент Петербурзької академії наук. Основні праці стосуються теорії рядів, теорії диференціальних рівнянь, варіаційного числення, теорії спеціальних функцій. Читав математичні курси в Київському університеті, Київському політехнічному інституті, на Вищих жіночих курсах. Один із засновників Фізико-математичного товариства у 1889 році. Засновник і редактор єдиного в Російській імперії науково-популярного математичного журналу — <>. Похований на Лук’янівському цвинтарі (ділянка No. 21, ряд 11, місце 11). Див., наприклад, http://www.mathsociety.kiev.ua/Ermakov_VP.html

  2. Лук’янівський цвинтар — один з найстаріших у Києві. Тут спочивають представники козацьких родів, видатні українські лікарі, математики, астрономи, фізики, композитори, актори, художники, а також жертви терору окупантів. Від 1994 року це Державний історико-меморіальний заповідник. Тут працює музей, працівники проводять екскурсії. http://www.dimlz.org.ua/

  3. Київське математичне товариство — громадська організація, завданнями якої є сприяти розвитку математики, поширенню математичних знань, координації наукових досліджень, що проводяться в різних установах Києва, підтримувати традиції українських математичних шкіл і популяризувати досягнення вітчизняної математики в Україні та світі. Сучасну організацію формально зареєстровано у 2008 році, але вона є нащадком аналогічних товариств, що існували в Києві раніше.

http://www.mathsociety.kiev.ua/

Обговорення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *