П’яте засідання Київського Клубу «Еволюція»: вимирання коралових екосистем у крейдяному періоді


У п’ятницю 19го квітня знову збереться Київський Клуб «Еволюція». Після філогенетики та молекулярної епігенетики учасники Клубу дізнаються щось нове з палеонтології.

З лекцією виступить науковий співробітник Геологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Лілія Попова. Назва лекції довга: «Крах коралових угруповань в ранньому готеріві (нижня крейда, мезозой) або як одного разу в геологічному минулому «генеральна лінія» еволюції була порушена глобальним потеплінням».

Як співвідносяться поняття «вимирання» і «еволюція»? А як співвідносяться аналогічні явища? Очевидно, що вимирання і еволюція – зовсім різні речі; водночас також очевидно, що між реальними подіями вимирання і еволюційними подіями нерідко спостерігаються тісні зв’язки… Будемо стриманими, не станемо зопалу називати ці зв’язки причинно-наслідковими. Просто перше слідує за другим, а в рівній мірі і друге за першим достатньо часто, щоб викликати у мислячої люди задумливість.

Тому автор і наважується запропонувати клубу «Еволюція» дану тему, в якій, на жаль, еволюції не буде зовсім. Але вимирання буде вищий сорт. По-перше, воно практично не анонсоване, не те що там вимирання динозаврів, або пізньопермське вимирання, про які всі щось да чули. По-друге, супроводжуюча геологічна ситуація така, що дозволяє захопити на гарячому самий процей вимирання, замість того щоб ставити дослідника перед стратиграфічною перервою обсягом у у пару періодів, яка здатна поглинути без сліду будь-які теоретичні міркування. Нарешті, вся ситуація виходить прямо-таки болісно схожою на сучасну.

Запрошуємо всіх в Інститут зоології на 17:30 у п’ятницю!

Обговорення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *