Карантинні лекції ВУММ. Вплив епідемій на історію людства


Розповідає Костянтин Задорожній, кандидат біологічних наук

Перші хвороби люди успадкували від своїх предків. А ви знали, що на малярію хворіють також шимпанзе? Інфекції передаються від одного виду до іншого, тому скотарство і тісні зв’язки з тваринами сприяли поширенню серед людей нових інфекцій. Нові технології приносять нові загрози. Разом зі скотарством з’явився грип, який передали свині і птахи, разом з одягом педикульоз, з переходом до землеробства поширився карієс.

Homo sapiens є продуктом еволюції, і успадкував від предків не тільки великий мозок, спритний розум і неймовірну змогу пристосовуватися до різних умов, але й паразитів і збудників інфекцій, які спів існували з нашими предками мільйони років. Але спритний Homo не тільки зберіг спадщину, але й впустив в своє життя нові інфекції і загрози, змінивши стиль життя, приручивши тварин і опановуючи нові простори з новими паразитами. Про зв’язок між нашою культурою і інфекційними хворобами, як одне впливало на інше та навпаки, ви зможете дізнатися з нової лекції кандидата біологічних наук Костянтина Задорожнього.

Проект здійснюється за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Європейського Союзу в рамках гуманітарної ініціативи «Людяність і взаємодопомога”.

Обговорення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *