Карантинні лекції ВУММ. Боротьба з епідеміями за часів Павла Скоропадського


На епідемічних фронтах. Як Українська Держава Павла Скоропадського долала інфекційні захворювання

Розповідає Любов Жванко, докторка історичних наук

Уряд Скоропадського в умовах війни знайшов кошти для Київського та Харківського інститутів мікробіології, і вони почали виробляти вакцину проти віспи. П’ять тисяч карбованців, чималі гроші на той час. А що робить сучасний уряд для подолання епідемії?

“Епідемічний апокаліпсис. Віспа, три тифи, дизентерія, різні коклюші, корости, венеричні захворювання… та пандемія іспанки”, – докторка історичних наук, професорка Харківської державної зооветеринарної академії Любов Жванко розповідає про епідемії, які накрили Україну у буремному 1918 році і про заходи, які довелося вживати уряду гетьмана Скоропадського. Які загрози стояли перед щойно народженою Україною? Як їм протидіяли перші керівники? Що вдалося подолати, а що ні? Хто допомагав, а хто протистояв цим заходам? Все, що з нами відбувається, відбувається не вперше. Це дуже добре знають історики. Слухайте лекцію Любов Жванко і будьте #розумні

Проект здійснюється за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Європейського Союзу в рамках гуманітарної ініціативи «Людяність і взаємодопомога”.

Обговорення

Дякую, мені сподобалася лекція. Цікаво, досить неочікувано для мене. Була здивована, що уряд гетьмана Скоропадського в тих складних умовах спромогся зробити значно більше в боротьбі з епідемією, ніж сучасний

Facebook Profile photo

Дякую, Олено! Приємно чути позитивні відгуки. Це тільки перша лекція з циклу, ми також розглянемо багато інших аспектів пандемії та її впливу на наше життя.

Дякую за інтерес до моєї лекції. Це тільки невеликий штрих до соціальної політики Української Держави Павла Скоропадського, якою я займалася в рамках своєї кандидатської дисертації.

Саме такі штрихи приваблюють і роблять для мене історію живою і об’ємною. Дякую)

Напишіть відгук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *