Дні Науки. Весна 2016. Нове місто


Географія цьогорічних весняних Днів Науки багата і різноманітна. Це місто вперше бере участь у нашому проекті, проте одразу ж пропонує насичену програму.

Отже, Одеса буде проводити заходи один день, у суботу 14 травня, на єдиній локації, тому всі події будуть відбуватися дуже щільно.

Приходьте, дізнаєтесь багато нового!

Повну одеську програму можна закачати в прикріпленому до цього допису PDF-файлі.

930-1

Субота, 14 травня

Український науковий центр екології моря

Французький бульвар, 89

Демонстрації (з 11:00 до 16:30) за участі установ: Інститут морської біології НАН України, ДУ «Український науково-дослідний протичумний інститут імені І. І. Мечнікова» МОЗ України, ООО Гермедтех.

  • Олександр Варігін: «Життя в прибережних зонах Чорного моря»
  • Анна Діамант: «Дрібний але такий важливий: що нам може розказати морський планктон»
  • Тамара Вербицька: «Генетичне тестування»
  • Михайло Сон: «Молюски Чорного моря»

Лекції:

11:00 Анастасія Кручанова: «Як приборкати бактерію»
Бактерії зазвичай асоціюються з хворобами та неприємностями, але деяких з них вченим вдалось приборкати, і тепер вони стали надійними партнерами на виробництві. Бактерії з дивовижною точністю виконують найскладніші доручення людей на молекулярному рівні. Перетворення відходів на цінну сировину – будь-ласка, синтез антибіотиків – без проблем. Будуть висвітлені процеси відбору, вирощування та виховання кращих одноклітинних працівників.

12:30 Вероніка Пісковацька: «Серцево-судиннi захворювання: генетична схильнiсть та профiлактика»
Серцево-судинні захворювання – причина смертності номер 1 в Україні. Слухачі дізнаються про генетичні основи проблем із серцем та судинами, а також про фактори ризику, які ведуть до цих проблем. Прості заходи зі зміни способу життя можуть запобігти серцево-судинним катастрофам та суттєво подовжити життя.

14:00 Олена Нестерова: «Сприйняття ризиків для здоров’я: що заважає приймати добрі рішення»
Кожен з нас відповідальний за власне життя та здоров’я. Та чи здатна людина адекватно оцінити несприятливу можливість? Що відбувається у свідомості, коли ми чуємо про нову хворобу або небезпеку? Чому питання здоров’я викликають стільки суперечок, а лікарі та пацієнти часто не чують одне одного? Давайте поговоримо про це.

15:30 Євген Дикий: «“Чорна смерть” в Одесі: міфі та реальність»
Чума, холера та інші «морові язви» в Одесі: реальна історія та «міські легенди». Чи правда, що на Пересипу розробляють біологічну зброю, і чим насправді займається Одеський протичумний інститут? Короткий екскурс у світ «страшилок» та справжньої епідеміології у виконанні в. о. директора Протичумного інституту ім. І. І. Мечникова.

16:30 Фадєєв Євген: «Люмінофори: від витоків до наших днів»
Люмінофори – синтетичні молекули, які здатні перетворювати різні форми енергії на люмінесцентне світло. Існує безліч люмінофорів, які збуджуються світлом, електрикою, рентгенівськими та радіохвилями, а також хімічними реакціями. Під час лекції ви дізнаєтесь про історію вивчення люмінесценції, а також побачите демонстрацію випромінювання.


У проміжках між лекціями будуть демонструватися короткі відеофільми Олександра Куракіна про підводне життя.

Обговорення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *