Львів не зраджує науці та вже втретє бере участь у всеукраїнському науково-популярному проекті Дні науки. Якщо восени львів’яни спілкувалися з вченими медиками, біологами та фізиками, то навесні до акції приєднуються історики, археологи, етнографи. І нас це безперечно тішить, бо наука є широка та різноманітна!
Отже, програма подій у Львові така. Все відбуватиметься в Державному природознавчому музеї НАН України, що на вулиці Театральній, 18 (дуже близько від Площі Ринок та Оперного театру, клікніть на карту нижче).
Повну львівську програму можна закачати в прикріпленому до цього допису PDF-файлі.
Демонстраційна програма Державного природознавчого музею НАН України, Дворик Музею.
Науковці музею презентуватимуть основні напрямки наукових досліджень в музеї – що вони досліджують, якими методами і чому це важливо для світової науки і суспільства. У дворику музею діятимуть наукові майстерні (ботаніки, зоології, палеонтології, екології ґрунтів та ентомології), в яких кожен матиме можливість на кілька хвилин відчути себе науковцем.
В майстерні «Екології ґрунтів» можна буде дізнатися, для чого і якими методами досліджують ґрунти, чому для ґрунту колір і форма його частинок такі важливі. Учасники самотужки визначатимуть деякі властивості ґрунтів. І, звичайно, відбудеться знайомство з деякими мешканцями ґрунтів, адже підземне життя таке різноманітне, а в чайній ложці ґрунту більше організмів, аніж людей на планеті. Ґрунти тісно пов’язані з організмами, які в них живуть і допомагають один одному підтримувати свій стан і оптимально функціонувати. І ця екосистема забезпечує і регулює наше з вами життя!
В майстерні «Ботаніки» вчитимуть розпізнавати і гербаризувати рослини. А також розповідатимуть, коли і навіщо почали створюватися гербарні колекції, про найбільші гербарії світу та України, зокрема, про один із найстаріших гербаріїв нашої країни – гербарій Державного природознавчого музею НАН України.
Майстерня «Палеонтології» показуватиме, як виглядають скам’яніння та де їх знаходять, для чого і як науковці їх вивчають. Кожен матиме можливість потримати в руках інструменти палеонтолога і доторкнутися до живого минулого землі, а також подивитися дивних створінь, що жили колись.
Майстерня «Зоології» привідкриє завісу «кухні» будь-якого природознавчого музею. Чи можливо визначити тварину за черепом? На які ознаки звертати увагу? Які видозміни зубних систем у ссавців пов’язані з пристосуваннями до різних об’єктів харчування та способом добування їжі? Кому ще, окрім людей, належить місто – хто з тварин та птахів є такими ж мешканцями міст як і ми?
Майстерня «Ентомології» запрошує придивится уважніше до комах і повивчати їхнє надзвичайне різноманіття. Адже існує безліч різноманітних комах, таких як метелики, сонечка чи цвіркуни, які милують наше око своїм дивним строкатим забарвленням або ж тішать наше вухо залагодженою хоровою «піснею». Як стрекочуть цикади та як примудряється муха ходити вверх ногами по стелі? Як бджоли виготовляють мед та як створюється дивовижне забарвлення метеликів? Ці та багатоінших відповідей можна буде знайти разом з науковцями Музею.
За участі:
«Як виготовляли первісні знаряддя праці і зброю з кременю?»
Фахівець з експериментальної археології Віталій Ткач, з м. Дубно, продемонструє як давні люди виготовляли зброю і знаряддя з кременю.
«Перші Люди»
Розфарбування відвідувачів музею, дітей та батьків, кольоровими фарбами. В стилі племен Полінезії, Океанії, Африки.
«Перші Люди»
Фотографування в «шкіряних накидках» і прикрасах первісних людей. Студія «ArtPhoto Lviv» фотографуватиме відвідувачів переодягаючи їх в «вбрання» давніх людей.
Виставка ножів компанії «Lezko»
Компанія «Lezko» надасть на показ власні унікальні вироби з пресованого скла, що імітують стародавні ножі і зброю з кременю.
Лекції (з 16:00 до 17:30):
Хороша нагода незвичайного повернення в часи Перших Людей. З вуст науковців дізнатись, якими ж насправді були Первісні люди, в що загортали своє тіло і що залишили по собі.
16:00 Микола Бандрівський «Доісторична людина на Західній Україні: від збиральництва до землеробства»
16:30 Іван Дудич «Мистецтво на зорі людства»
17:00 Любомир Кушлик «Мелодії мисливців з прадавніх часів (Демонстрація доісторичних музичних інструментів)»
Не забувайте: вхід на всі лекції та демонстрації – вільний! Наука йде до кожного!
Повний опис подій буде доступний уже незабаром на офіційному сайті “Днів науки”. А гарні анонси кожної лекції та демонстрації можна побачити в наших групах в соцмережах: тут, тут, тут і тут.
Обговорення