Дні Науки 2015. Нове місто

9 Листопада 2015 | admin

Категорія: Дні науки

Теги: , , ,


Продовжуємо публікацію подій акції «Дні науки» 2015. Ми вже розповіли в попередніх дописах про події у Львові та Києві, тепер прийшла черга наступного міста. Це місто вперше бере участь у нашому проекті, проте одразу ж пропонує насичену програму.

Отже, Дніпропетровськ буде проводити заходи один день, у суботу 14 листопада, на єдиній локації, тому всі події будуть відбуватися дуже щільно.

Приходьте, дізнаєтесь багато нового! Повну дніпропетровську програму можна закачати в прикріпленому до цього допису PDF-файлі.

893-1

14 листопада (субота)

Space HUB (Парк Ракет)

проспект Кірова, 2

Демонстрації та лекції (з 11:00 до 14:30) за участі Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна, Математичної студії «2*2», Придніпровської державної академії будівництва та архітектури, LifeHouseBuilding, Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара, Національної металургійної академії України, TeslaLightStudio, Інституту фізики напівпровідників ім. Є. В. Лашкарьова НАН України.

11:00 Математична студія «2*2» «Ментальна математика»
Представники студії розкажуть про те, яким чином швидку лічбу подумки можна використовувати у якості стимулятора центральної нервової системи та навіть терапії при деяких складних її розладах.

11:30 Максим Сорока «Демонстрація виготовлення брикетів еко-палива»
В світлі останніх енергетичних подій в Україні актуальним є пошук альтернативних джерел палива. На демонстрації ви побачите, як просто, недорого та з підручних матеріалів виготовити твердопаливний брикет у домашніх умовах.

893-2

11:45 Дмитро Чирін «Арбаліт у будівництві: історія повернення»
Арбаліт – органічний будівельний матеріал, винайдений у 1960-х рр. і успішно забутий по сьогодення. Матеріал являє собою пресоване оброблене рослинне волокно. Він екологічно чистий та абсолютно утилітарний. Ви дізнаєтесь про причини «неуспіху» такої, на перший погляд, високоефективної технології та можливості її сучасного застосування. На підтвердження можливостей сучасного застосування гостей запрошуємо на демонстрацію екологічно чистого будинку, виготовленого з брикетів пресованої соломи, встановленого біля приміщення Space HUB. Демонстрацію проводить керівник компанії LifeHouseBuilding Артем Рижков. Після заходу кожен учасник має можливість відвідати будинок з середини та поставити Артему будь-які запитання.

12:15 – 12:30
Перерва

12:30 Віталій Пальчиков «Перспективи органічного синтезу»
В ході лекції буде висвітлено ключові моменти у можливостях розвитку синтезу органічних речовин. Лектор розповість про роль хімії у розробці нових лікарських препаратів. Хочете знати, що ви купуєте у аптеці і яким чином воно виготовляється – не проґавте цього доповідача! Також ви зможете дізнатись про синтетичні матеріали, які використовуються у техніці, промисловості та побуті. Ви ніколи не задумувались, з чого складається дисплей телефону? Віталій точно володіє цим секретом і з радістю ним поділиться!

13:30 Максим Амбраж «Демонстрація термітної реакції»
У дворі Space HUB буде продемонстровано реакцію відновлення заліза з оксиду за допомогою чистого алюмінію. Реакція проходить за температури вище 5000°С. Саме за допомогою термітних реакцій відбувається підводне зварювання.

13:45 Євген Мележик «Терагерцові технології як «передній край» досліджень сучасної фізики»
Коли пересічна людина стикається зі словом «терагерци», у її голові з’являється щось велике і незрозуміле. Максимум, згадується, що слово «герци» пов’язане з хвильовим спектром. Разом з тим, терагерцові технології, є новітнім словом у медицині, безпеці, будівництві та комп’ютерних науках. Завдяки ним вже є щось на кшталт рентгенівського апарату для медичної діагностики, щоправда, безпечного, на який можна ходити не раз на півріччя, а хоч і кожного дня. Завдяки терагерцам ми вже можемо уявити світ із комп’ютером у 1000 разів потужнішим, ніж найсучасніші аналоги. Терагерци дозволяють завдяки непомітному і безпечному скануванню перешкодити терористичній загрозі, діагностувати тріщини у старих будівлях і ще багато чого… Приходьте і почуйте!

14:15 – 14:30 Майстер-клас «Tesla Show»
Проект TeslaLightStudio продемонструє можливості створення високих напруг (1 000 000 В). Ви побачите блискавку, яка співає не гірше гурту AC/DC! Матимете можливість доторкнутися до неї, а також відчути себе джедаєми, граючись з люмінесцентною лампою у електричному полі катушки.

Обговорення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *