Дні науки – 2014!


Світ навколо буремний, події вирують, грошей нема… Фестиваль науки не порівняти з минулорічним.* Але молодим вченим хочеться свята і просвіти. Тому вони зібралися, змовилися і вирішили: Дням науки бути! І відбудуться вони 17-18 травня.

Поки надійно пощастило лише киянам (хто-зна, може львів’яни з харків’янами щось замислили?). Головні події розгорнуться 17 травня. У цю суботу вже зранку можна буде дізнатися багато цікавого про українських науковців і їх роботу доступною мовою. Цікаве буде розташоване за трьома адресами.

Інститут фізіології імені О. О. Богомольця НАН України відкриє двері з 11 ранку. Гості зможуть подивитися і взяти участь в експериментах і демонстраціях, які будуть проводити молоді, але вже досвідчені дослідники. Як вивчають мозок і лікують його пошкодження стовбуровими клітинами? Як досліджують захворювання серця і його окремих клітин? Що можна дізнатися про епілепсію за допомогою жаб’ячої ікри? Все це вміють робити наші молоді вчені.

Також в Інституті фізіології проведуть демонстрації науковці кафедри біотехнології Національного авіаційного університету. Ці спеціалісти можуть все: від приготування сирів у пробірці до руйнування авіапалива за допомогою бактерій. Киянам роздадуть проростки каштанів та пояснять, як мікроорганізми допомагають деревам рости.

Паралельно будуть проходити лекції молодих науковців Інституту фізіології, а також Інституту зоології імені І. І. Шмальгаузена.

12:00 – «Популярна кажано… логія» к.б.н. Олена Годлевська. Про кажанів — наших сусідів і друзів.

14:00 — «ГЕНіальна сітка проти мікробів» к.м.н. Василь Нагібін. Як наші клітини крові жертвують собою заради нашого здоров’я.

16:00 — «Проліт або Подорож туди і звідти: чому і як вивчають міграції птахів?» к.б.н. Наталія Атамась. Розповідь про практичне значення пізнання пташиних перелетів — захист літаків, можливе поширення хвороб і шкідників, а також сучасним методам дослідження міграцій — від кільцювання до супутникового мічення і мотодельтапланів.

Приходьте до 17:00 на вулицю Академіка Богомольця, 4!

Інститут біохімії імені О. В. Палладіна НАН України приймає гостей у той же день з 11 години ранку. Біохіміки і їхні друзі з Інституту загальної та неорганічної хімії імені В. І. Вернадського покажуть, на що здатна сучасна експериментальна хімія. Наші науковці продемонструють різнокольорові молекули, за допомогою яких можна виявити будь-які речовини у сумішах, а також барвники, що світяться. Молоді науковці Інституту біохімії покажуть, як білки призводять до зсідання крові.

Паралельно о 15:00 відбудеться лекція «Мікрокосмос, або що роблять клітини, коли думають, що їх ніхто не бачить».

Також всіх бажаючих допустять до найсвятішого біохімічного храму — музею Президента Академії наук України Олександра Палладіна. Екскурсії відбудуться о 12:00, 13:00, 14:00.

Приходьте до 16:00 на вулицю Леонтовича, 9!

Інститут молекулярної біології і генетики НАН України розпочне свято о 12:00. Всі молекулярні і генетичні таємниці відкриються у Феофанії. Як наші науковці вивчають білки і гени на сучасному рівні? Які найдрібніші деталі клітини видні у мікроскоп? Про які факти людського організму можна довідатися за допомогою бактерій? Як ростуть мікроби? І головне — чи варто боятися ГМО? Все це розкажуть і покажуть наші молоді науковці.

Крім того, паралельно відбудеться лекція «Досягнення біології за останні 200 років», яку прочитає Руслан Родрігес.

Приходьте на вулицю Академіка Заболотного, 150 до 17:30!

Солоденьке ми залишили на неділю. 18 травня о 10 ранку свої обійми розкриє Національний ботанічний сад імені М. М. Гришка НАН України. Науковці Ботсаду проведуть ексклюзивну екскурсію «Невідомі закутки Саду». Для всіх, хто прийде вчасно, вхід буде безкоштовний. Всі інші зможуть наздогнати екскурсію лише купивши вхідний квиток.

Адреса Ботанічного саду — вул. Тімірязєвська, 1. Збір у центрального входу.

Долучайтеся до української науки!

  • Інформація на сайті Фестивалю з’явилася лише за добу до його початку. «Вітаємо» з цим його організаторів…

Обговорення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *