STEM is FEM


STEM IS FEM — освітній проект популяризації STEM-спеціальностей серед дівчат. Беріть участь у нашому конкурсі, ставайте частиною спільноти й отримайте шанс виграти приз, який може змінити Вашу майбутню кар’єру вже зараз!

Ми віримо: дівчата можуть все, що захочуть! І ми знаємо, що за кожною успішною дівчиною стоять її не менш успішні подруги! Долучайся і доведи, що STEM IS FEM!

Де шукати STEM is FEM

Про проєкт

Навіщо потрібен STEM IS FEM?

За останніми даними, в інженерії і технологіях в Україні частка представлення жінок менша ніж 40%.

Цьому є низка причин: гендерні стереотипи, відсутність підтримки і рольових моделей, застарілість освітньої системи, низька самооцінка й чимало інших соціально-психологічних явищ. Проект STEM IS FEM вважає, що зміна цієї ситуації піде на користь усім: дівчата отримають розмаїті кар’єрні перспективи, роботодавці – ширший вибір кваліфікованих кадрів, країна матиме більше людей, що працюють у високотехнологічних галузях. Експерти вважають, що саме підтримка під час перших кроків у професії – від вступу до вишу й навіть раніше – може цілком змінити подальший кар’єрний шлях дівчини. Саме тому STEM IS FEM хоче заохотити щонайбільше дівчат обрати технологічну спеціальність справою свого життя.

Як відбувається STEM IS FEM?

На головній сторінці сайту Ви знайдете посилання на анкету конкурсу чи анонс, коли розпочнеться наступне тестування.

Уважно читайте всі оголошення, готуйтеся, адже конкурс на кожен модуль можна пройти лише раз. Заповнюйте анкету й виконуйте конкурсні завдання. На заповнення відведено обмежену кількість часу. Закінчивши, чекайте листа. Залежно від кількості тих, хто успішно виконав завдання, можливий другий етап конкурсу. Про нього Ви дізнаєтеся з листа. Якщо Ви впоралися відмінно, то отримаєте листа-запрошення на модуль у Києві. Ваші батьки обов’язково мають дати згоду на Вашу участь! STEM IS FEM оплачує Вашу поїздку до Києва, забезпечує проживання та харчування. У Києві на учасниць чекає два дні цілковитого занурення в обрану галузь. Ви зустрінетеся з жінками, які вже працюють у ній, поставите їм свої запитання; здобудете нові знання щодо того, як нині розвивається тема і які кар’єрні перспективи пропонує; відвідаєте компанії обраного напрямку й побачите, як вони працюють зсередини. І, звісно, візьмете участь у конкурсі, перемога в якому стане новим кроком на шляху до професії Вашої мрії.

Якщо потрапити на цей модуль до Києва не вдалося, не засмучуйтеся! Завжди можна взяти участь у конкурсі на модуль наступної теми!

Навіщо потрібен STEM IS FEM?

Метою проекту STEM IS FEM є мотивувати щонайбільше дівчат обрати для себе STEM-професію.

Чимало майбутніх абітурієнток вагаються, бо не впевнені у своїх силах і мають сумніви, що зможуть влаштуватися у професії, яку суспільство стереотипно називає «чоловічою». Ми хочемо, щоб дівчата, котрі візьмуть участь у проекті STEM IS FEM, зрозуміли, що зможуть досягти найвищих кар’єрних вершин. І їхня стать аж ніяк цьому не завадить. Другою метою нашої діяльності є формування професійної спільноти дівчат. Кожна з наших учасниць невдовзі перетвориться на фахівця обраної галузі. Давно відомо, що підтримка колег і членів професійної спільноти є важливим чинником фахових успіхів. Ми хочемо, щоб кожна з STEM-дівчат відчувала за спиною підтримку й опору тих, хто розуміє її і теж крокує цим шляхом.


Проєкт STEM is FEM є ініціативою ГО “Вдала Ідея”