Національний науково-природничий музей НАН України (ННПМ) — один із найбільших науково-природничих музеїв світу і найбільший природничий музей України.
Музей розташовано в центрі Києва у старовинному будинку з оригінальною архітектурою у стилі неокласицизму. Музейний комплекс ННПМ створено за класичними принципами музеєзнавства. Музей має 24 зали загальною 8 тисяч кв. метрів. В ньому зібрано понад 30 тис. експонатів, що розповідають про виникнення, будову та еволюцію Землі, її рослинний і тваринний світ, їхнє минуле та сучасне, про історію матеріальної культури племен і народів, що заселяли територію України. Центральне місце в музеї посідає комплекс діорам — ландшафтні експозиції та біогрупи, кількість яких сягає 24.
За час свого існування музей став широко відомим та популярним не лише в Україні, але й далеко за її межами, і його внесено до низки міжнародних довідників. ННПМ НАН України відігравав і тепер відіграє помітну роль у формуванні сучасних уявлень про природу, про проблеми взаємовідносин людини з навколишнім середовищем, у пропаганді охорони та раціонального використання природних ресурсів, у естетичному вихованні молоді.
Поряд із поширенням наукових знань музей веде велику дослідницьку роботу. Як науковий центр та академічна установа, музей виконує низку науково-дослідних тем, присвячених вивченню природи України, її біотичного різноманіття, історії розвитку природничих музеїв та наукових досліджень в них.
У музеї зберігаються унікальні наукові фонди, де зосереджені колекційні матеріали — основа наукової роботи колективу Музею та джерело поповнення і подальшого розвитку експозиції.
Величезні наукове значення та популярність Національного науково-природничого музею зумовлені науковим характером його колекцій та експозицій, відповідним художнім оформленням, яке було вперше застосовано в практиці природознавчих музеїв України. Нині ННПМ є одним з найбільших центрів музейної справи, безперечним надбанням та гордістю України і, за визнанням багатьох фахівців, одним із найкращих сучасних природничих наукових центрів у світі.
Адреса: вул. Богдана Хмельницького 15, Київ (ст.метро “Театральна” чи “Золоті ворота”)
Соціальні мережі: facebook
Електронна пошта: info (равлик) museumkiev.org
Коментарі