Музей цікавих наук «Експериментаніум»


У Києві відкрився і діятиме на постійній основі музей популярної науки і техніки «Експериментаніум». Концепція музею – пояснювати у формі гри та видовища дію фундаментальних законів Природи, ламаючи стереотипове уявлення про науку як дещо сухе, нецікаве і далеке від реального життя. На трьох поверхах загальною площею більш ніж 2000 м2 розташувалися декілька сотень предметів експозиції. Серед них можна побачити мініатюрне торнадо, плазмову кулю Ніколи Тесла, дзеркальний лабіринт, класичні та електронні музичні інструменти, макети людського тіла, колекцію оптичних ілюзій, левітуючий магніт та багато-багато інших цікавинок. Хоча кожен експонат супроводжується описом трьома мовами (українською, російською та англійською), в музеї також працює команда гідів, набрана зі студентів природничих та інших творчих спеціальностей, здатних оживити прогулянку залами музею цікавими розповідями з власного інтелектуального багажу. Крім постійної експозиції, в музеї відбуваються і спорадичні заходи, такі як хімічне «Реактив-шоу» або присвячена Хеллоуіну інтерактивна лекція «Що таке страх-х-х».

Як експозиція, так і програма заходів постійно поповнюються новинками, і ми сподіваємось, що наш музей чекає довга та славна історія. Існування подібних закладів є нагальною потребою для розбудови незалежної України, котра, порвавши з своїм колоніальним минулим, втратила також багато на традиціях радянських наукових популяризаторів. Завдання для нас як для інтелектуального прошарку нації – заповнити цю порожнечу.

Гід “Експериментаніуму”
Студент Києво-Могилянської Академії
Біжан Шаропов

Музей цікавих наук Експериментаніум – науково-розважальний центр, створений для вивчення законів науки та явищ навколишнього світу. Науковий атракціон дає цікаву і доступну можливість безпосередньої участі в експериментах, дослідах та інших пізнавальних діях. Це цікаве та захоплююче дозвілля для всієї родини!

Ми пропонуємо нашим відвідувачам:

  • захоплююче вивчення науки та історії її розвитку;
  • можливість проведення навчальних занять, лабораторних робіт відповідно до навчальних програм;
  • можливість власноруч проводити досліди, експериментувати, брати участь в шоу, програмах, курсах. Будь ласка, чіпайте, хапайте, натискайте та крутіть наші експонати! Експериментуйте!

Ми володіємо:

  • зручною площею в 2300 кв.м., різноманітністю експонатів (понад 250) — від механіки і оптичних ілюзій до анатомії;
  • зразками машин, механізмів і пристроїв, що наочно показують можливості науки та техніки в різних сферах життя сучасної людини, та історію їх розвитку;
  • затишним кафе — зголоднівши за захоплюючими науковими іграми, наші гості можуть відпочити і перекусити;
  • забавним магазином, з великим вибором інтелектуальних ігор та сувенірів, а також науково-популярної літератури.

Ми намагаємося зробити наш музей зручним та цікавим для відвідувачів — кожен наш експонат супроводжується пояснювальним текстом. Тому ви можете прогулюватися Експериментаніумом абсолютно самостійно. А якщо щось буде незрозуміло, то завжди можна запитати наших доброзичливих екскурсоводів.На мапі