Дні науки 2017 Одеса

6 Листопада 2017 | Редакція "Моєї Науки"

Категорія: Дні науки

Теги: ,


Дні науки” — науково-популярна акція, що проводиться в наукових закладах України з 2013 року.

Програма
Дні науки 2017. Одеса

Подія у Fb

12 листопада (неділя)

Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М.Грушевського

(вул. Троїцька, 49/51)

Лекції за участі Одеського національного медичного університету, Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова, Українського наукового центру екології моря, Медичного центру “Клініка репродуктивного здоров’я “Лада”, Українського науково-дослідницького протичумного інституту імені І.І Мечникова

Лекції:
14:00 Олександр Петренко “Оміксні технології”

Оміксні технології — це продукт наук зі сфери молекулярної біології, завдяки яким дослідники отримують нові знання про біомаркери різних захворювань, про метаболізм клітин, їх життя і смерть. На початку 2000-х було завершено амбіційний проект “Геном людини”, але що далі? Слухайте на лекції

14:30 Володимир Немерцалов “Хімія кохання”

Правда, що “кохання — це хімія”, а “секс — це фізика”? Чи є у людини феромони? Як пов’язані люди та секс? Чи існують ліки від любові або любовне зілля? Ви дізнаєтесь все, що хотіли знати про хімізм сексу, але боялися запитати.

15:10 Віктор Пахмурний “Масові психічні розлади”

100 років тому в підземному монастирі поблизу села Липецьке безславно закінчив земний шлях ієромонах Інокентій — в миру Іван Левізор — головний натхненник масового явища, що отримало назву Балтський психоз. А чи можливі сьогодні подібні масові психічні розлади? І в якій формі вони повинні протікати? Як їх передбачити і як уникнути драматичних наслідків цих соціальних рухів?

16:50 Ірина Кольцова “Про порушення толерантності”

Іноді стається так, що наш власний організм починає вести війну проти себе самого — виникають автоімунні захворювання. Але чому так відбувається? Давайте поговоримо про те, як відбувається становлення нашого імунітету. Як він дізнається, хто поганий і несе загрозу, а хто добрий? Що йде не так і до чого це призводить? Як проявляються ці процеси, як ми їх діагностуємо та лікуємо?

17:20 Євген Дикий “Метагеноміка та “ДНК з довкілля””

Нові технології секвенування відкривають нам світ “темної матерії” некультивованих мікроорганізмів, які складають понад 99% прокаріотів у морях і не набагато менше у нашому організмі, викривають роль вірусів як “таємних керманичів біосфери”, виявляють невідомі чи “загублені” види тварин, і нарешті перетворюють зоологію, ботаніку та екологію на точну науку, залишаючи без роботи натуралістів “старої школи”. Як це відбувається, що це нам дає і чого очікувати найближчим часом — з перших рук від одного з учасників становлення нової методології дослідження довкілля.

Демонстрації (з 16:00 до 16:50):

за участі кафедри ботаніки Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, НДІ “Астрономічна обсерваторія” Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, кафедри мікробіології, вірусології і імунології Одеського національного медичного університету, Медичного центру “Клініка репродуктивного здоров’я “Лада”, Одеського зоопарку.

Олександр Петренко “Кріоконсервування клітини”

Кріобіологія — наука, що вивчає дію низьких температур на живі організми. Завдяки даному напрямку біології в сучасному світі можливо здійснювати трансплантації органів та тканин, кріохірургічні втручання. Ще одне практичне застосування кріобіології — заморожування гамет людини для подальшого використання в лабораторних умовах та лікування безпліддя. Працівники Медичного центру “Клініка репродуктивного здоров’я “Лада” продемонструють як відбувається процес заморожування гамет, де та як вони зберігаються, а також дадуть відповіді на ці та безліч інших запитань

Володимир Немерцалов, Ксенія Фунтова “Хижі та клоновані рослини”

Природа невтомно дивує нас загадками та таємницями. Виявляється, існує численна категорія рослин, що живуть від чужої смерті. Хто б міг подумати, стеблинка з листочками, а також хижак. Дізнаємося більше та познайомитися ближче з “плутоніанцями” від імені Плутона, що більш відомі під назвою “комахоїдні рослини” чи “рослини-хижаки”

Тарасов Євген “Фарбування бактерій”

Нас оточує величезне різноманіття мікроорганізмів. Хоч їх і не видно неозброєним оком, вони значно впливають та людину та макросвіт в цілому. Спробуємо зазирнути до мікросвіту та подивитися як виглядають ті, що ховаються там. Пофарбуємо бактерії, що населяють повітря навколо нас за Грамом та розглянемо під мікроскопом

Маріанна Куртова “Збудники хвороб людини”

Серологічні методи діагностики інфекційних хвороб дозволяють точно та швидко визначити чи контактував пацієнт з тим чи іншим збудником. Розглянемо методи, що використовуються в рутинній практиці клініко-діагностичних лабораторій. Продемонструємо мікробіологічні препарати під флуоресцентним мікроскопом.

Наталія Базей “Телескоп та астроспостереження”

Всю інформацію для роботи астрономи отримують зі спостережень. Астрономія всехвильова наука, але увазі публіки зазвичай представляють телескопи, які працюють в оптичному діапазоні. Ми розповімо про два телескопи: пасажний інструмент та ОМТ800. Пасажний інструмент призначений для визначення координат яскравих зір. Він був придбаний Одеською обсерваторією в квітні 1890 року в Берліні у відомого астронома Бамберга за 1629 золотих рублів. Зараз є музейним експонатом. Телескоп ОМТ-800 — дзеркальний телескоп з діаметром дзеркала 80 см. Створений співробітниками Одеської обсерваторії та запущений з 2012 року. Застосовується для спостереження слабких об’єктів: космічного сміття, супутників, астероїдів і комет. На сьогодні — найбільший в Україні.


Слідкуйте за програмою заходів Дні науки 2017 та дізнайтеся про програми в інших містах

Обговорення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *