“Дні науки” — науково-популярна акція, що проводиться в наукових закладах України з 2013 року.
(вул. Грецька 1А), зал Амстердам (2-й поверх)
Демонстрації за участі Українського наукового центру екології моря, Інституту загальної та неорганічної хімії НАН України, Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова
Демонстрації (з 15:30 до 19:30):
Анна Діамант. Таємне життя поверхні моря.
Поверхня моря — дім для планктонних личинок багатьох морських тварин, тут можна зустріти і «дітей» крабів, і молюсків, і багатьох інших тварин. Деякі з них настільки чудернацькі, що свого часу слугували для прототипів мультиплікаційних героїв.
Віктор Діамант. Хімічні джерела струму та інші дива в лабораторії.
Хімічний акваріум на столі, золотий дощ… Прості та цікаві досліди допоможуть вам пригадати хімію, та поглибитись в один з її прикладних розділів — електрохімію.
Володимир Нємєрцалов. Клонування своїми руками.
Клонування рослин власними руками разом з автором лекцій «Нескучная ботаника»
Лекції:
15:00 Вероніка Пісковацька “«Фармакогенетика – медицина майбутнього?“
Тіло кожної людини — особливе та неповторне. Така унікальність є результатом нашої спадковості, особливостей довкілля та персональних життєвих звичок. Дізнайтеся, як сучасна медицина використовує знання, що поєднують фармакологію та генетику в окрему потужну, перспективну науку.
16:00 Тетяна Бродяженко “«Очистка відходів за допомогою бактерій в Україні — це реально“
Ацидофільні хемолітотрофні бактерії — хто вони такі та на що здатні? Їх застосовують у процесі вилуження металів. А чи можна за їх допомогою очистити вугільні відходи? Про можливість використання сучасних біотехнологічних методів українською промисловістю.
17:00 Максим Романченко “Непотрібні ліки: на що ми витрачаємо 80% наших грошей?“
Скоріше за все, 8 з 10 ліків, які ви купували за останній рік — марні. 80% ваших грошей було витрачено даремно, потрібною виявилася лише кожна п’ята таблетка. Як цього уникнути? Як лікуватися мінімальним набором дійсно ефективних ліків? Слухайте у захоплюючій лекції від співробітника кафедри терапії №4 ОНМедУ.
18:00 Маша Павловська “Майже 20 тис льє під водою. Перші глибоководні дослідження Чорного моря у ХХІ столітті“
Історія про дослідження морських тварин. Поговоримо про те, наскільки цікавим та технологічним може бути сучасний морський моніторинг, а також про те, що приховує в собі склянка морської води
Слідкуйте за програмою заходів Дні науки 2016 та дізнайтеся про програми в інших містах
Обговорення