Тиждень мозку 2018 в Україні

12 березняпонеділок, 17:3017 березня 2018субота, 16:00

Адреса:
Київська Міська Рада (Хрещатик 36)
Інститут фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України (вул. Богомольця 4)

Місто: Київ

Теги: BAW2018, Тиждень_мозку2018


Тиждень мозку (Brain Awareness Week) — це міжнародна науково-популярна ініціатива, яка проходить щорічно в середині березня з 1995 року та покликана привернути увагу суспільства до важливості досліджень мозку та його хво. В Україні традиційно Тиждень мозку проводять нейробіологи з Bogomoletz Institute of Physiology за участі Українського товариства нейронаук (Ukrainian Society for Neuroscience),Kyiv Academic University, SfN Kiev Chapter, проектів Моя наука / my.science.uaДні науки та M-Gate.

Відвідувачів Тижня мозку чекає два науково-популярних лекторії від дослідників мозку, кінодискусії за участі провідних науковців-фізіологів, наукові демонстрації на тему нейробіології та наукова доповідь іноземного гостя.


ПРОГРАМА #Тиждень_мозку2018 #BAW2018

12 березня

Київська Міська Рада (Хрещатик 36)
Лекторій у рамках Brain Awareness Week
17:30 Відкриття Brain Awareness Week Ukraine
18:00 Лекція “Тривога: біологія vs соціологія ” Олег Чебан
19:15 Лекція “Вакцинація і мозок” Федір Лапій.

Подальші події — у Bogomoletz Institute of Physiology
Інститут фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України (вул. Богомольця 4)

13 березня

19:00 Боковий аміотрофічний склероз. Кінодискусія BAW

14 березня

19:00 Аутизм. Кінодискусія BAW

15 березня

19:00 Інсульт. Кінодискусія BAW

16 березня

12:00 Лекція професора Єрусалимського університету Аміра Амеді (Amir Amedi) “Cortical Plasticity Following Sensory Loss and Restoration”


17 березня

“Нервові” Дні науки

11:00-16:00
Субота, 17 березня 2018 року, стане найбільш насиченою подіями — в Інституті фізіології імені О.О. Богомольця НАН України відбудуються «нервові» «Дні науки», під час яких учені розтлумачать і наочно продемонструють різні аспекти функціонування нервової системи.

11:00—14:00

Цикл науково-популярних лекцій

11:30 «Як працює пам’ять?» Олексій Болдирєв

Навіть діти зараз знають, як влаштована пам’ять комп’ютера. А як щодо нашої пам’яті?

12:00 «Шизофренія» Тарас Верещак

Захворювання, оповите таємницями та непорозуміннями — починаючи з назви (бо ніяке це не роздвоєння особистості). Сучасні генетичні дослідження дають непередбачувані результати. То що ж не гаразд у людей, які страждають на шизофренію?

12:30 «Канабіс: за і проти. Погляд вченого» Віктор Досенко

Найновітніші наукові дані про наслідки (користь або шкода?) від вживання канабіноїдів. Терапевтичне застосування марихуани.

13:00 «Музика й мозок» Наталія Штефан

Розповідь про те, як музика впливає на роботу нашого мозку, про сприйняття музики і взаємозв’язок між змінами в мозку й нашими здібностями до музики.

13:30 «Як зробити свій мозок здоровим та потужним?» Нана Войтенко

Лекція про те, чи різні у людей мізки, чи по різному вони працюють та від чого це залежить? Чи можливо зробити наш мозок потужнішим і як? Що корисно, а що — шкідливо для нашого мозку? Що треба їсти та як довго спати, щоб мозок працював на 100%?

14:00—16:00

Демонстрації

«Розглянь мозок зсередини»

Як мікротом і мікроскоп дають змогу побачити небачені таємниці мозку.

«Як ген медузи допомагає лікувати хвороби мозку»

Зустріч зі справжньою ГМО-мишею.

«Виміряй власну чутливість!»

Різні люди більш або менш чутливі до температури й болю. А яка чутливість у тебе?

«Поведінка й мозок»

У людини можна спитати, що вона думає. А ось тварини мовчазні. За допомогою хитрих пристосувань учені підглядають за поведінкою лабораторних тварин і дізнаються про роботу їхнього мозку.


17 березня

Всеукраїнський нейроконкурс (Ukrainian Brain Bee)

У суботу, 17 березня 2018 року, відбудеться також відбірковий етап Всеукраїнського нейроконкурсу (Ukrainian Brain Bee) — змагання школярів із нейронаук, котре є частиною міжнародного змагання International Brain Bee. Учасникам буде запропоновано завдання на знання будови та функцій головних частин нервової системи, причин нервових хвороб і способів їхнього лікування. Відбірковий етап — це тестування в мережі Інтернет. Найкращих учасників запросять на фінал у Київ до Інституту фізіології імені О.О. Богомольця НАН України, де 7 квітня 2018 року визначать найкращого юного вітчизняного мозкознавця. Національний чемпіон представить країну на міжнародному змаганні, яке пройде в липні у Берліні під час Форуму Федерації європейських товариств нейронаук — одного з найбільших зібрань вчених із усього світу, які досліджують нервову систему. Подробиці про конкурс, матеріали для підготовки та реєстрація на офіційному сайті: http://brainbee.in.ua/.

Аудиторія — всі охочі. Школярі різного віку з батьками вітаються особливо!

Вхід безкоштовний.

Обговорення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *