Семінар “Цифрова наука як частина цифрового порядку денного України”

23 січняпонеділок, 18:3023 січня 2017понеділок, 19:30

Адреса:
Київський Будинок вчених НАН України. Україна, м.Київ 01001, вул.Володимирська, 45-а

Контакти організаторів:
Науковий семінар: Інформаційне суспільство: досягнення та виклики
Кateryna Terletska
kterletska@gmail.com
+380675088455

Місто: Київ


Шановні колеги, запрошуємо на науковий семінар, що відбудеться 23 січня 2017 року в рамках циклу семінарів Ради молодих вчених Відділення інформатики НАН України Науковий семінар: Інформаційне суспільство: досягнення та виклики З теми “Цифрова наука як частина цифрового порядку денного України” виступить науковий співробітник Інституту проблем моделювання в енергетиці імені Г.Є. Пухова НАН України кандидат технічних наук Володимир Ночвай Volodymyr Nochvai
Початок заходу – о 18.30 год. (орієнтовна тривалість – 1 година) в Київському будинку вчених НАН України (за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 45-а).
Анотація: Цифровізація наукової сфери робить наукові процеси більш ефективними та відкритими, а наукові знання – більш доступними. В національному вимірі поняття «цифрова наука» минулого року набуло нового актуального звучання зі стартом розробки Цифрового порядку денного України. Сфера цифрових технологій, особливо на стику з іншими хай-тек індустріями має колосальний потенціал розвитку і є джерелом майбутніх наукових відкриттів та технічних досягнень. Щоб відповідати міжнародним трендам, Україні необхідно забезпечити розвиток власної цифрової інфраструктури та інтероперабельних цифрових рішень. Тому для України першочерговим завданням є розробка плану дій щодо розбудови національної цифрової інфраструктури для науки, освіти, інновацій та доступу до знань, а також інтеграції до європейських цифрових інфраструктур, що розгортаються в рамках Європейської хмарної ініціативи. Такий план дій відповідатиме вимогам виконання Угоди про асоціацію з ЄС, зокрема, впровадженню спільних механізмів накопичення та обміну науковою інформацією для підвищення конкурентоспроможності та способів комерціалізації знань, формування планів використання суспільно корисних знань, покращення середовища технологічного розвитку.

Обговорення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *