Дні Науки Харків 2017

20 травнясубота, 11:0021 травня 2017неділя, 15:00

Адреса:
Фізико-технічний інститут низьких температур ім. Б.І.Вєркіна(пр. Науки, 47)
Вільний Університет «Майдан-Моніторінг» Клуб «Шостий кут» (вул. Гіршмана 9/27)

Місто: Харків

Теги: демонстрації, лекція, фізика, Харків


2017 року в рамках Дні науки Весна в Харкові Дні науки за участі Інституту радіофізики та електроніки НАН України, студентських об’єднань міжнародних оптичних організацій OSA (The Optical Society) та SPIE (The International Society for Optics and Photonics) підготували для вас цікаву програму лекцій та демонстрацій:
20 травня:
Фізико-технічний інститут низьких температур ім. Б.І.Вєркіна(пр. Науки, 47)
Демонстрації (з 11:00 до 14:00):
Надпровідник в магнітному полі. Ефект Мейснера

Високотемпературний надпровідник YBaCuO і неодимовий постійний магніт. Учасникам буде продемонстровано явище магнітної левітації, його поява і зникнення зі зміною температури.
Різні матеріали при низьких температурах

Демонстрація змін властивостей відомих речовин при температурі рідкого азоту: забивання в пінопласт гумових цвяхів і “голосний” свинцевий дзвіночок
Живі тканини при низьких температурах

Учасникам покажуть, що відбувається при заморожуванні з різними біологічними об’єктами: квітами, листям і фруктами.
Можливості тепловізійної техніки

Можливості тепловізійної техніки: Устрій і принцип роботи тепловізорів. Можливості та практичне застосування. Демонстрація зображень і знімків, отриманих за допомогою тепловізорів.
Принцип дифракції

Буде показана дифракція на дифракційній гратці. Побудова зображення в оптичних лінзах: учасники зможуть спостерігати заломлення світла в збиральній та розсіювальній лінзі та розібратися в принципі побудови зображення в них.
Дослідження об’єктів під мікроскопом

Дослідження об’єктів під мікроскопом: За допомогою usb-мікроскопа та комп’ютера будуть показано принцип збільшення зображень. Учасники дізнаються про призначення мікроскопів та ознайомляться з використанням мікроскопів в наукових дослідженнях.
Інфрачервоний термометр

Інфрачервоний термометр: За допомогою інфракрасного термометру учасники зможуть виміряти температуру оточуючих тіл.
Електричні схеми

На спеціальному стенді учасники зможуть зібрати електричні схеми.

21 травня
Вільний Університет «Майдан-Моніторінг» Клуб «Шостий кут» (вул. Гіршмана 9/27)
Лекція:
13:00 Тетяна Рохманова «Метаматеріали: від теорії до застосування»

Як щодо плащу-неведимки? Або суперлінзи з роздільною здатністю поза дифракційного ліміту? З метаматеріалами це стає реальністю. Це штучні періодичні структури, властивості яких визначаються більше структурою аніж матеріалом, з яких вони зроблені. Період структури метаматеріалів є набагато меншим довжини хвиль, з якими матеріал взаємодіє, завдяки чому хвиля «не відчуває» неоднорідності. В той же час маніпулюючи елементарною коміркою, можна отримати властивості, які неможливо досягти зі звичайними матеріалами. Саме метаматеріалами є структури з негативним показником заломлення або так звані «ліворукі» структури. В них, на відміну від наших звичних уявлень, заломлений промінь буде знаходитись по той же бік, що й падаючий, а збиральна лінза розсіюватиме світло. Неймовірно, хіба ні? Окрім загальнонаукового значення, метаматеріали обіцяють багато цікавих застосувань. Тож приходьте на лекцію і ми спробуємо розібралися у сучасних наукових трендах, щоб бути у курсі світових подій.

Обговорення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *