Виставка Body Worlds — «Всесвіт тіла»

31 серпнясубота31 жовтня 2019четвер

Адреса:
Національний комплекс «Експоцентр України», Проспект Академіка Глушкова, 1

Контакти організаторів:
Подія на ФБ: https://www.facebook.com/events/1237392913098855/
094 828 38 29

Місто: Київ

Теги: анатомія, виставка


Відмінна риса виставки Body Worlds — «Всесвіт тіла» — її експонати. Це справжні людські тіла та органи, збережені унікальним методом пластинації, винахідником якого є автор експозиції — анатом Гюнтер фон Гагенс.

Як би це не здавалося парадоксальним, та виставка демонструє смерть, аби пролити світло на дивну загадку життя. А її основна мета — показати відвідувачам справжню, складну та захоплюючу анатомію людського тіла у поєднанні з іншими аспектами сучасного повсякденного життя.

Processed with VSCO with m5 preset

Перш ніж розпочати подорож експозицією, кожному з гостей пропонують ознайомитися з короткометражним документальним фільмом, присвяченим методу пластинації. Адже абсолютно всі експонати, представлені на виставці, збережені з допомогою унікального способу бальзамування, винайденого в 1977 році анатомом Гюнтером фон Гагенсом. Завдяки даному методу всі розчинні жири та рідини в покійному тілі замінюються полімерами, які тверднуть газом, теплом або ж світлом. Такий спосіб дозволяє зберігати тіло на мікроскопічному та клітинному рівнях і залишатися у такому стані протягом необмеженого періоду часу. Вважається, що пластинати настільки ж міцні, як древні мумії фараонів.

Виставка наочно демонструє всі природні трансформації, яким піддається тіло впродовж життя, — від зачаття до глибокої старості. Подорож починається з представлення розвитку ембріонів та плоду на різних стадіях. Прямуючи углиб експозиції, помічаєш, що вона багатошарова, адже анатомія в її класичному розумінні тут поєднана з візуалізацією всіх процесів, що відбуваються в організмі. Об’єми кровопостачання, конфігурації судин, будова нервової системи та розрізи органів — знайомтеся, це ваше тіло і таким ви його раніше не бачили.

Багато експонатів зображені в природних та реалістичних позах для того, щоб підкреслити специфічні анатомічні особливості тіла. Наприклад, спортивні фігури, представлені під час бігу, гри у футбол або ж хокей, ілюструють використання м’язової системи під час занять спортом.

Від громіздких шарів жиру, що огортают огрядну людину до заражених смолою легенів курця — Body Worlds наочно показує, а не лише лише розповідає, яку саме шкоду люди завдають власному організму.

Поряд із здоровими органами на виставці часто продемонстровані видозмінені під впливом відомих хвороб — цирозу печінки, інфаркту міокарду, міоми матки, хвороби Альцгеймера. Також в рамках експозиції представлені органи людини, майже кожен з яких уражений та деформований метастазами злоякісних пухлин.

За допомогою сучасного обладнання кожен відвідувач виставки може побачити структуру власного тіла зсередини. Все просто: необхідно лише розташуватися в зоні дії сенсорів, обрати стать — і подорож всередину себе починається! Поступово ви оголюєтеся шар за шаром — спершу «знімаєте» шкіру, оголюючи м’язи, слідом стає видно органи, після — кістки. Приголомшливий спосіб вивчення себе і свого тіла.

За допомогою спеціального тренувального муляжу, можна навчитися серцево-легеневій реанімації — робити непрямий масаж серця, а також штучне дихання.

Вхід на виставку — 350-400 грнНа мапі

Обговорення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *