Неперервність на кухні або Млинці та Чернівці (онлайн)

21 січня 2021четвер, 19:00–20:30

Контакти організаторів:
Дійсна наука: подія у Facebook
Форма реєстрації за цим посиланням


Друга лекція у 2021 від проєкту “Дійсна наука“. Лекція проходитиме онлайн на платформі Zoom, реєстрація обов’язкова для отримання коду до лекції через електронну адресу, участь безкоштовна.

Найбільш інтуїтивно зрозуміла ідея математики і надзвичайно важлива частина математичного аналізу — неперервна функція. Чому неперервність така цікава? Мабуть тому, що навколо нас насправді немає ніякої неперервності — молекули, атоми, кванти. Реальність розпадається на окремі елементи, де немає місця справжній неперервності.
Це розуміли і давні греки — апорії про стрілу, Ахілла та черепаху демонструють цю суперечність із неперервним уявленням і дискретним життям. Але неперервність дає магічний ключ до побудови споруди математики.
На лекції Олени Карлової до року математики в Україні ми дізнаємось про теореми Больцано-Коші про перетворення неперервної на відрізку функції в нуль, теорему про нерухому точку та як це можна застосувати до розуміння реальності.

Лекторка: Олена Карлова
докторка фізико-математичних наук, доцентка кафедри математичного аналізу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича

Форма реєстрації за цим посиланням

подія у Facebook

Де? безкоштовно, на платформі Zoom (код для доступу буде повідомлений в день лекції зареєстрованим учасникам)
Трансляцію без реєстрації можна переглянути у Facebook

Обговорення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *