Ми, &@#, попереджали (Марш за науку)

16 травня 2020субота, 07:00–23:30

Адреса:
онлайн та всюди, де тільки зможете

Зустріч у Зумі 16 травня:
посилання на зустріч

Подія на Фейсбуці:
https://www.facebook.com/events/2948694272024127/

Контакти організаторів:
www.facebook.com/MarchForScienceUA/


Марш за Науку в Україні 2020: “Марш тих, хто попереджав”

З 2015 року в Україні та з 2017 року по всьому світу ми, науковці-дослідники-освітяни, збираємось на Марш за Науку, щоб привернути увагу суспільства до проблем не кожної окремої країни, а до загальних викликів, які постали перед людством і надалі ставатимуть все складнішими.

Знищення тропічних лісів, забруднення світового океану, спалювання трави та побутових відходів, танення льодовиків та кліматичні зміни, фатальні наслідки втручання в екосистеми та поява нових, невідомих світу, патогенів, низька якість освіти, засилля плагіату та псевдонауки – ось далеко неповний перелік проблем сьогодення, причиною яких є ігнорування науковців та безвідповідальне ставлення влади та суспільства до науки.

Навіть в той час, коли весь світ «самоізолювався» від загрози, про появу якої науковці попереджали вже більше 10 років тому, людство продовжує продукувати теорії змови та висміювати аргументи дослідників та лікарів.

Хіба може бути щось більш цинічне за вимогу дати швидке рішення проблеми у тих, кого роками недофінансовували та відправляли у відпустки за свій рахунок?

Ми десятиліттями били на сполох. Сьогодні, у рамках всесвітнього Маршу за науку та з нагоди Днів науки в Україні ми вимагаємо:

Виконати закон про науково-технічну діяльність: забезпечити фінансування науки на рівні 1.7% ВВП, провести незалежний аудит установ НАН України, реформувати НАНУ і галузеві академії;

Скасування мита на обладнання та реактиви наукового призначення (На додачу до і так мізерних ресурсів ми вимушені переплачувати вдвічі, а то і втричі в порівнянні з вартістю в Європі)

Створити механізм позбавлення наукових ступенів людей, що порушують академічну доброчесність.

Розглянути доцільність доплат і премій за вчений ступінь – гідна заробітна плата ефективних науковців краще за статусні “подачки” всім без винятку.

Нарешті дозволити рятувати цей світ від адептів пласкої землі та ордену шапочок з фольги.

Підтримати нас можна наступним чином:

1. Долучайся до фб події і запрошуй всіх друзів.

2. Постав собі на світлину рамочку “вони попереджали”

3. 16 травня вивіси за вікно плакат “А ми попереджали! – науковці” або вийти на одиночну акцію.

4. Знімай відеозвернення в шапочки з фольги від 5G, тегай друзів – розважайся як можеш.

5. Приєднуйся до зуму ввечері в колі науковців щоб пом’янути науку в Україні.
https://us02web.zoom.us/j/84999634473?pwd=RktROXFYcXg0Qy9mdVFpcnR6N1NCQT09Ми, &@#, попереджали про знищення тропічних лісів.

Обговорення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *