Конкурс наукових фотографій 2019 в Україні

1 листопадап’ятниця30 листопада 2019субота

Контакти організаторів:
Про конкурс можна детальніше прочитати тут
Правила
Задати запитання


Ідея

Культура не може існувати без науки. Недостатньо лише говорити про науку — треба її показувати. Тому виникає потреба зробити та поділитися науковими зображеннями. Саме з такої причини виникає необхідність конкурсу наукових фотографій. Вперше такий конкурс проходив восени 2015 року, українська частина відбулася у жовтні.

Конкурс наукових фотографій — це міжнародний фотоконкурс, що проводиться цього року з 1 по 30 листопада 2019 року. Мета — зібрати фотографії, що документують світ науки: зображення, що показують об’єкти та ефекти досліджень, вчених під час роботи чи їх дослідницьке обладнання. Конкурс організовує Громадська організація Вікімедіа Україна — некомерційна організація, яка займається популяризацією Вікіпедії та її сестринських проєктів в України, а також сприяє розвитку їх спільнот.

Цей конкурс прийшов до Вікіпедії, тому що Вікіпедія — це активне середовище, спрямоване на накопичення та розповсюдження знань, які є вільними та доступними для всіх. Такі засади роблять Вікіпедію гарною платформою для публікації наукових фотографій. Відкритий доступ, зацікавленість спільноти та користувачів Вікіпедії в інформації та загальна надійність — це лише деякі з рис вільної енциклопедії, які роблять її привабливим середовищем задля популяризації науки загалом та наукових зображень зокрема. Визначною особливістю Вікіпедії є її здатність розповсюджувати знання, а наукові фотографії оцінюються як насичений носій інформації, що робить співпрацю між спільнотою Вікіпедії та науковими фотографами вигідною для обох сторін. Конкурс наукових фотографій — це поштовх для формування стійких взаємовідносин між ними.

Паралельно в Вікіпедії відбувається WikiScience Contest 2019:Конкурс статей з науки на теми археології, біології та фізики. Конкурс організовано для популяризації науки та поліпшення ілюстрації статей Вікіпедії на наукову тематику. Він є логічним наслідком завантаження на Вікісховище декількох тисяч наукових зображень під час Європейського конкурсу наукових фотографій 2015, конкурсу наукових фотографій 2016 та міжнародного конкурсу Wiki Science Competititon 2017.

Часові рамки

Період подання зображень триватиме із 1 по 30 листопада 2019 включно.

Ви можете під час конкурсу завантажити довільну кількість фотографій.

Оцінювання

Оцінювати роботи буде кваліфіковане журі, яке складається зі спеціалістів у різних галузях науки.

Категорії зображень

Цей конкурс має сім категорій: Люди в науці, Мікроскопія, Астрономія, Живі організми, Нефотографічні зображення, Колажі, Загальна категорія.


Про конкурс можна детальніше прочитати тут
Правила
Задати запитання

Обговорення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *