Дні науки 2019 Житомир

9 листопада 2019субота, 11:00–15:00

Адреса:
вул. Велика Бердичівська, 40
Житомирський державний університет ім. Івана Франка, Кафедра фізики, Фізико-математичний факультет

Місто: Житомир


Дні науки” — науково-популярна акція, що проводиться в наукових закладах України з 2013 року.

Програма
Дні науки 2019. Житомир

9 листопада (субота)

Кафедра фізики, Фізико-математичний факультет Житомирського державного університету імені Івана Франка

(вул. Велика Бердичівська, 40. аудиторія 310)

Лекції за участі установ: Інститут ядерних досліджень НАН України, Інститут фізіології імені О.О. Богомольця НАН України та Центр Молекулярних і Макромолекулярних досліджень Польської Академії Наук.

Лекції:

11:00 Андрій Грищук “Фізика в сучасних комп’ютерних іграх”

Хтось сказав, що наше життя це “офігенна” комп’ютерна гра з драматичним сюжетом, але з крутою відео картою. Сучасні ігри на площадках ОС та Android настільки розминулися що практично стирається границя між реальністю та придуманим світом. Поговоримо з Вами наскільки ми наблизилися до віртуальної ери і чи існуюча фізика в іграх відповідає фізиці нашого світу.

11:30 Юлія Гошовська “Таємниці нашого серця”

Поговоримо про інфаркти та інсульти, про нервову і гуморальну регуляцію роботи серця і про те, як препарати для потенції допомагають врятувати життя.

12:00 Богдан Лепявко “Енергія майбутнього”

Від багаття до плутонієвих батарейок на марсоходах — спосіб отримання і культура споживання енергії значною мірою визначали стан та розвиток людської цивілізації. Сьогодні людство має високі досягнення в цій сфері — але пропорційно ростуть і виклики. Які особливості всіх звичних нам джерел енергії зумовлюють наше життя зараз, чого можна чекати в близькому й не дуже майбутньому, а також як енергетика пов’язана з нашими щоденними звичками — спробуємо разом подумати над цими запитаннями.

12:40-13:15 Наукові демонстрації:

12:40 Рудніцький Віктор та Корнійчук Платон “В гонитві за фотоном”

Цікаві демонстрації із світлом (як зігнути промінь, процес народження і смерті фотона) з застосуванням оптичного квантового генератора. Спробуємо зазирнути в середину лазера.

13:15-13:45 Перерва

13:45 Іван Хомяк “Алгоритми пошуку життя на супутниках Юпітера і Сатурна”

Не можна відкидати ймовірність існування життя на супутниках планет гігантів. Нові астрономічні відкриття вказують на існування там рідкої води, а отже життя. Однак, відшукати живі істоти в такому віддаленому екстремальному світі — це складна технічна задача. Слід додати, що життя тут може досить сильно відрізнятися від того, що ми звикли бачити на своїй планеті.”

14:15 Марія Свинтківська “Розумні матеріали”

Які матеріали називають розумними? Чому вони розумні? Розумні матеріали — клас різних за хімічним складом і агрегатним складом матеріалів, що поєднують у собі різні фізичні або фізико-хімічні властивості і змінюють їх у відповідь на зміну зовнішнього середовища. Такі матеріали можуть змінювати колір, форму, механічні та електричні властивості. А перспективи їх використання нагадують сюжети фантастичних книг: вікна змінної прозорості, чоботи із самообігрівом або змінною жорсткістю підошви, одяг, що здатний виробляти електричну енергію, матеріали легші за повітря.


Слідкуйте за програмою заходів Дні науки 2018 та дізнайтеся про програми в інших містах



На мапі

Обговорення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *