Атмосфера Землі – вихори різних масштабів (онлайн)

15 січня 2021п’ятниця, 19:00–20:30

Контакти організаторів:
Дійсна наука: подія у Facebook
Форма реєстрації за цим посиланням


Перша лекція у 2021 від проєкту “Дійсна наука“. Лекція проходитиме онлайн на платформі Zoom, реєстрація обов’язкова для отримання коду до лекції через електронну адресу, участь безкоштовна. Також ретрансляція лекції проходитиме в Facebook.

Будь-який рух атмосфери через нерозривність середовища представляє собою ніщо інше як циркуляцію, колообіг чи просто вихор. Виявляється вихори – це доволі стійкі сутності якими живе атмосфера будь-якої планети. Вони народжуються й помирають, об’єднуються, розділяються, конфліктують, хворіють і одужують, існують яскраво і непомітно…
Вашій увазі розповідь про те, як це відбувається, про процеси які ми бачимо і не можемо бачити, але всеодно досліджуємо в нашій атмосфері.
Ви дізнаєтесь які бувають вихори в атмосфері Землі: від квазі-двомірних циркуляцій глобального масштабу до мікро турбулентності, як вони проявляються, звідки беруть енергію та куди вона зникає. А також про наш Земний унікальний індикатор процесів – водяні хмари, що з’являються нізвідки і зникають в нікуди. Їм ми надамо окреме слово, бо здається вони теж мають що сказати.

Лектор: Денис Пішняк
кандидат географічних наук, зав. відділом фізики атмосфери та геокосмосу Національного антарктичного наукового центру МОН України

Де?
безкоштовно, на платформі Zoom (код для доступу буде повідомлений в день лекції зареєстрованим учасникам)
Форма реєстрації за цим посиланням
Трансляцію без реєстрації можна переглянути у Facebook

Відеозапис лекції:

Обговорення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *