Заходи до 100-річчя НАН України

5 грудня 2018середа, 11:00–16:00

Адреса:
Національний науково-природничий музей НАН України
вул. Богдана Хмельницького, 15

Контакти організаторів:
+380 44 235 6266

Місто: Київ

Теги: НАН України


Міні-демонстрація: Мімікрія: гра в імітацію
4 мільярди років містерій та див, боротьби стихій, зародження світлої магії живої матерії – і все це не в далекій галактиці, а просто тут, на нашій рідній, до найменших закутків планеті.
Природа як величний ілюзіоніст дбає про престиж свого виступу та неохоче розкриває свої секрети. Проте, ви маєте шанс зазирнути за лаштунки найцікавішої із вистав та опанувати основи її містифікацій, а в деяких із них навіть прийняти участь. Прикинувшись маленьким Давидом, бути могутнім Голіафом? Запросто! Бути прудкою комахою, але в хвилини небезпеки перетворитися на гілочки чи листочки дерева? Залюбки! А з квітки тендітної орхідеї перетворитися на осу? Для природи немає нічого неможливого!
Автор заходу та ведучий: Олексій Коваленко
Локація: 4-й поверх, Ботанічний відділ

Міні-демонстрація та майстер-клас «Прадавні рослини»
Повертаємось в далеке минуле, щоб дізнатися про великий похід рослин на сушу, їхню роль в створенні нашої планети та становлення нашої цивілізації. Під час демонстрації можна потримати в руках справжні викопні рештки папоротей та хвощів віком 300 млн. років, поспостерігати за розкриванням воскресаючогоплаунка, познайомитися з саговниками та гінкго, а також виготовити свій власний відбиток рослини.
Автор та ведучий: Олексій Коваленко
Локація: 4-й поверх, Ботанічний відділ

Міні-демонстрація та скавінджер-хант «Хижі рослини»
Вони живуть за своїми правилами у моторошному світі видової боротьби, а їхня холодна краса – смертельна. Хижі рослини з хитромудрими ловчими пастками здавна дивували науковців та захоплювали уяву любителів рослинного царства. Ми познайомимось з будовою їхніх пристосувань для полювання на здобич, ознайомимось з відомими та ще нерозкритими загадками улюблених рослин Ч. Дарвіна.На місці проведення демонстрації можна отримати тематичний пакет завдань для детективного дослідження музейного простору.
Автори та ведучі: Марія Каліста та Олексій Коваленко
Локація: 4-й поверх, Ботанічний відділ

Міні-демонстрація та скавінджер-хант «Лабораторія прянощів»
Запрошуємо вас у ботанічну лабораторію, щоб дослідити обов’язковий компонент кухонної магії – чарівні прянощі, аромат яких здатен змити з вашого лиця найсірішу буденність. Ми познайомимось з детективними історіями незвичайних спецій, дізнаємось про їхні корисні властивості, навчимося їх правильно використовувати, перевіряти якість, і, звісно, скуштуємо на смак. Розріжемо справжній стручок ванілі, навчимося культивувати імбир на підвіконні й зіграємо в тематичну настільну гру.На місці проведення демонстрації можна отримати тематичний пакет завдань для детективного дослідження музейного простору.
Автори: Катерина Новосад та Олексій Коваленко
Локація: 4-й поверх, Ботанічний відділ

Інтерактивна екскурсія «Неймовірні рослини: виживай, адаптуйся, долай».
Все, що Ви хотіли дізнатися про виживання в дикій природі, але не від Бера Гріллза, а від істот, які займаються доланням екстремальних умов трішечки довше – десятки мільйонів років. Під час екскурсії ми дізнаємось про співпрацю рослин та їхні непрості відносини, про те як вони паразитують, пригнічують та навіть вбивають. Простежимо за основними способами їхніх дивовижних переміщень крізь простір та навіть час. Таємничі зникнення, виведення з ладу цілих армій, найотрутніші та найпоживніші рослини, як не постраждати від цих чудових організмів та як їм не зашкодити – про це ми теж поговоримо. І як водиться на наших інтерактивних екскурсіях – далеко не всі наші об’єкти будуть за склом, деякі самі проситимуться до Вас на руки – заради тактильного, нюхового та навіть смакового дослідження.
Автор: Олексій Коваленко
Локація: 4-й поверх, Ботанічний відділ

Демонстрація «Земноводні проти рептилій»
Гуляючи лісом чи полем, сидячи біля річки або озера, купаючись там, ми можемо почути або побачити невеличких тварин – амфібій та рептилій. Але як їх розрізнити, небезпечні вони чи корисні, загрожують вони нам чи допомагають? Все це ви зможете почути (і не тільки почути – але й ще побачити та доторкнутись) під час нашої демонстрації.
Автор та ведуча заходу: Анастасія Малюк
Локація: 3-й поверх, Зоологічний відділ

Демонстрація «Риби-вселенці водойм Києва та його околиць»
Ви побачите частину колекції фіксованих екзотичних риб, що натуралізувалися у водоймах Києва. Автор та ведучий заходу: АнатолійПаньков
Локація: 3-й поверх, Зоологічний відділ

Демонстрація «Різноманітність пташиних яєць та гнізд»
Ви зможете тактильно дослідити зразки гнізд та яєць горобцеподібних птахів України.
Автори та ведучі заходу:СвітланаТайкова та Ганна Клочко
Локація: 3-й поверх, Зоологічний відділ

Демонстрація «Світ членистоногих під мікроскопом: мешканці прісних водойм України»
Видізнаєтесь про видове різноманіття членистоногих прісних водойм України; за допомогою лупи роздивитися особливості зовнішньої будови щитнів, «водних» павуків, личинок бабок та волохокрильців, водних скорпіонів, бокоплавів та інших мешканців прісних водойм; кожен бажаючий зможе дізнатися як виглядають дрібні водні членистоногі, переглянувши їх під мікроскопом; побачити під бінокуляром унікальних чотириоких жуків-вертячок, щелепи павука та щебагато цікавого.
Автор та ведучий заходу: Мартинов Олександр
Локація: 3-й поверх, Зоологічний відділ

Демонстрація та майстер-клас «Людина і тварина на ранніх етапах історії людства»
На заході ви побачите унікальні зразки кісток тварин зі слідами обробки людини, зможете роздивитися і порівняти сліди від розрубування на кістах для кулінарної обробки та сліди від ремісничої обробки кісток, які були зроблені давньою людиною. На майстер класі з археозоологіїзберете з уламків кістку тварини, як це роблять вчені археозоологи – дослідники, яківикористовують наукові методи археології і зоології і результатами таких досліджень стають реконструкції взаємовідносин давньої людини та тваринного світу, що її оточував.
Автор та ведуча заходу: Аліна Вейбер
Локація: 2-й поверх, Палеонтологічний відділ

Демонстрація «Музейна колекція місячного ґрунту»
В нашому музеї зберігається унікальна колекція місячного ґрунту і ви зможете її побачити на власні очі! Про властивість місячного ґрунту, цікаві факти та історію того, як зразки потрапили до нашого музею ви дізнаєтесь під час демонстрації!
Автор заходу: Юрій Шевела
Локація: 1-й поверх, Геологічний відділ

Майстер-клас «Найпростіші способи визначення мінералів»
Якщо вас вражає майстерність з якою природа створює фантастичні зразки мінералогічного світу,вас заворожує досконала мовчазна краса самоцвітів іви мрієте навчитись самостійно відрізняти та визначати хочаб найпоширеніші різновиди мінералів, вам неодмінно треба відвідати цей захід!
Автор заходу та ведуча: Галина Анфімова
Локація: 1-й поверх, Геологічний відділ

Мінералогічна гра для допитливих «Запам’ятай та визначай!» – це унікальне заняття, яке допоможе закріпити на практиці основні знання про різноманітність яскравого світу виробного каміння.
Автори та ведучі заходу: Юрій Шевела та Яніна Косаковська
Локація: 1-й поверх, Геологічний відділ

Лекція «Як рахують вік порід?»
Цікава розповідь про історію та методологію визначення віку гірських порід. Сучасні розробки та методи,яка цінність у достовірності та точності результатів для людства.
Автор та ведуча заходу: Марія Решетник
Локація: 1-й поверх, Геологічний відділ

Обговорення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *