Тиждень мозку 2024

16 березня 2024субота, 11:00–14:30

Адреса:
Національна наукова медична бібліотека, вул. Павла Скоропадського 7

Контакти організаторів:
Подія на Фейсбук

Місто: Київ


Тиждень мозку Brain Awareness Week знову в Україні! Ми зустрінемося з дослідниками й дослідницями в галузі нейронаук та обговоримо з ними особисто цікаві й важливі теми роботи мозку.

Присутні також матимуть можливість познайомитись з науково-популярними виданнями з фонду Національної наукової медичної бібліотеки України та дізнатися, де навчитися досліджувати мозок в Україні.

Серед організаторів Національна наукова медична бібліотека, кафедра біомедицини та нейронаук Київського академічного університету, заклад вищої освіти Академія “Добробут”, портал “Моя наука”, команда “Дні науки”.

Вхід вільний для тих, хто хоче знати більше!

Програма

11:00 Відкриття заходу. Вступне слово організаторок.
Нана Войтенко, д-р біол. наук, професор, ректор ЗВО «Академія Добробут», професор кафедри біомедицини та нейронаук Київського Академічного Університету
Світлана Кирій, завідувач відділу комунікацій Національної наукової медичної бібліотеки України

11:20 Сергій Гончаров “Як і навіщо виростити мозок?”

Індуковані плюрипотентні стовбурові клітини можна перетворити на клітини різних органів: шкіри, м’язів, серця — і мозку. Вони знаходять застосування в багатьох сферах дослідження нервових процесів.

12:00 Нана Войтенко “Розкрити Розум: дослідження мозку у світлі відкритої науки”

Заглибмося в фантастичний світ мозку та його досліджень, розширмо свій кругозір та надихнімося на подальші дослідження в цій захоплюючій галузі науки! Що таке “відкрита наука” і як вона допомагає пересічним громадянам зрозуміти сучасні методи вивчення мозку. Лекторка також поділиться своїм особистим досвідом і розкаже про власний проєкт, який фінансується Національним фондом досліджень України. Ця доповідь надасть слухачам можливість зазирнути у реальний науковий процес та побачити, як відкрита наука перетворюється на високоякісні наукові результати.

12:30 Павло Білан “Вірусні перспективи: сучасні технології для лікування діабетичних нейропатій.”

Віруси сприймаються людьми як зло, збудники хвороб. Однак деякі з них можна поставити на озброєння нашого організму задля боротьби з тими самими хворобами. Зокрема й захворюваннями нервової системи.

13:00 — 13:20 Кава-брейк, спілкування із вченими

13:20 Ірина Тихонкова “Розкриваючи зв’язки: мозок і штучний інтелект”

Лекція заглиблюється у захоплюючу взаємодію між цими двома, здавалося б, непорівнянними світами. Ми дослідимо складнощі людського мозку, заглибимося в можливості штучного інтелекту та дізнаємося, як вони надихають та інформують один одного. Від того, як ШІ допомагає нам зрозуміти мозок, до того, як мозок надихає нові форми ШІ, ця презентація розкриває величезний потенціал їхнього зв’язку та його вплив на майбутнє.

13:50 Віктор Досенко “Чому наш мозок прискорено старіє при стресі та ПТСР”

Сенесцентні клітини — це не просто клітини, що постаріли. Це клітини, які впливають на своє оточення. Такі клітини є й у мозку. Спробуємо розібратися, як впливають на їхнє життя стресові розлади.

14:20 Наталія Малішевська. Ми – це наш мозок. Огляд літератури із фонду ННМБУ.

У бібліотеці потрібно говорити про книжки. Поговоримо та погортаємо!

Для тих, хто не зможе долучитися офлайн, буде трансляція на каналі Національної наукової медичної бібліотеки.

 



На мапі

Обговорення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *