Тиждень мозку 2023

18 березня 2023субота, 11:00

Адреса:
Національна наукова медична бібліотека, вул. (поки що) Льва Толстого 7

Контакти організаторів:
Подія на Фейсбук

Місто: Київ


Тиждень мозку Brain Awareness Week знову в Україні! Уперше з 2019 року можна особисто зустрітися з дослідниками й дослідницями в галузі нейронаук та обговорити з ним особисто цікаві й важливі теми роботи мозку.

Присутні матимуть можливість познайомитись з науково-популярними виданнями з фонду Національної наукової медичної бібліотеки України, переглянути художню виставку робіт творчих людей з особливостями психічного здоров’я.

Серед організаторів Національна наукова медична бібліотека, кафедра біомедицини та нейронаук Київського академічного університету, заклад вищої освіти Академія “Добробут”, портал “Моя наука”, команда “Дні науки”.

Вхід вільний для тих, хто хоче знати більше!

Програма

11:00 Відкриття заходу.

11:10 Олексій Болдирєв “Що в нас у голові? Фізика, хімія і генетика мозку”

Мозок — це дивна штука, якою цікавляться всі. Але як він працює? Виявляється, на фізичних, хімічних та генетичних принципах. Виходить, ми недарма вчили в школі ці науки. Спеціально для того, щоб дізнатися, як же працює мозок.

11:40 Ольга Кривитченко “Філософія свідомості: всидіти на двох стільцях”

У поясненні свідомості точиться одвічна боротьба між філософськими та біологічними підходами. Філософів звинувачують у відірваних від емпіричних даних концепціях, а ті й собі критикують нейрофізіологів у надмірному спрощенні ментальних процесів і зведенні усього багатоманіття людської свідомості до нейрональних корелятів. Чи можливо дати натуралістичне пояснення свідомості й водночас не загубити унікальний суб’єктивний досвід? Поговоримо про це на лекції.

12:10 Василь Нагібін “Чемпіонат організму з пластичності. Імунна та нервова системи”

Імунна система має право знищити заражену вірусом чи підозрілу на злоякісність клітину, і робить це в більшості тканин. Проте знищувати нейрони надто “дорого” — на формування їхніх нервових зв’язків пішло занадто багато часу та зусиль… Що робити, якщо інфекція вражає “головний офіс” людини, та як цьому запобігти, не впливаючи на роботу самих нейронів?

12:40 — 13:00 Кава-брейк, виставка робіт художників із особливостями психіки.

13:00 Ірина Тихонкова “Як мозок допускає, що нас обманюють? Чи можна убезпечитися?”

Складно знайти людину, яка б ніколи не обманювалася або не була ошукана. Чим нас чіпляють на гачок шахраї і як цьому протидіяти — спробуємо розібратися на лекції.

13:30 Нана Войтенко “Здоровий сон і здоровий мозок”

Наш мозок ніколи повністю не відключається, тому що уві сні ми продовжуємо дихати, наше серце б’ється і все це контролює наш мозок. Під час сну в мозку також відбувається два найважливіші фізіологічні процеси, про які ми дізнаємося на лекції. Саме через них здоровий сон має стати життєвим пріоритетом для кожної людини.

14:00 Сергій Ененберг, режисер Інтеграційного театру-клубу “Будьмо” (КНП КЛ “Психіатрія”)

Зустріч біля художньої виставки робіт творчих людей з особливостями психічного здоров’я “Час життя дорогоцінний”

Для тих, хто не зможе долучитися офлайн, буде трансляція на каналі Національної наукової медичної бібліотеки.



На мапі

Обговорення

Чудова подія! Тільки гуманніше було б її проводити в другій половині дня, щоб “сови” як слід прокинулись. Підозрюю, що вони прийдуть ближче до останнього виступу 🙂

Напишіть відгук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *