Лекція Public Science: «Радіоактивність: що ми про неї знаємо, а чого – ні?»

26 квітня 2016вівторок, 19:00

Адреса:
вул. Льва Толстого, 3

Контакти організаторів:
prostir@chasopys.kiev.ua
063 964-06-98
(044) 591-25-35

Місто: Київ

Теги: наука, фізика


26 квітня в рамках науково-популярного лекторію Public Science відбудеться лекція, присвячена одному з найбільш вживаних у повсякденні і в той же час загадковому природному явищу – радіоактивності.

Явище радіоактивності охоплює процеси спонтанного розпаду атомних ядер з характерним часом від 10-10 секунди до 1025 років. Серед цих процесів не тільки відомі всім альфа-, бета- й гамма-розпади, але і багато інших, більш екзотичних. Природні радіоактивні розпади відбуваються в будь-якій речовині, що оточує нас, і навіть у наших тілах. Дослідження процесів розпаду атомного ядра важливе не тільки для практичних цілей (енергетика, медицина, технологія), але й для відкриття таємниць ще більш глибоких рівнів структури Всесвіту – властивостей нейтрино, існування деяких гіпотетичних частинок, природи темної матерії.

На лекції ми дізнаємося:

  • Що таке процес радіоактивного розпаду з точки зору фізики?
  • Які є типи радіоактивного розпаду?
  • Який час життя радіонуклідів та від чого він залежить?
  • Які ізотопи є стабільні, а які – ні, від чого це залежить?
  • Які радіоактивні розпади є забороненими?
  • Коли ми будемо контролювати реакцію ядерного синтезу?
  • Як люди навчилися використовувати явище радіоактивності в своєму повсякденному житті?

Лекція присвячується 120-й річниці відкриття радіоактивності Анрі Бекерелем в 1896 році. Проведення лекції саме 26 квітня – збіг обставин, але про сумнозвісну Чорнобильську трагедію мова також йтиме.

Спікер

Кобичев Владислав Валерійович — кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник відділу фізики лептонів Інституту ядерних досліджень НАН України. Працював у Національній лабораторії Гран-Сассо (Італія), запрошеним професором в Сеульському національному університеті і в Національному університеті Кьонбук (Південна Корея). Лауреат премії ім. Синельникова НАН України. Область наукових інтересів – експериментальна ядерна фізика та фізика елементарних частинок, зокрема дослідження рідкісних та заборонених радіоактивних розпадів, фізика нейтрино, пошук частинок темної матерії. Автор більш 120 наукових робіт та багатьох науково-популярних статей.

Лекція буде цікава як спеціалістам із профільною освітою, так і людям із широким колом інтересів.

Вартість: 120 грн (умови Простору включені)
Попередня реєстрація обов’язкова. Кількість місць обмежена!

Партнери проекту: Креативний простір «Часопис», Інтернет-журнал про майбутнє «Платформа».



На мапі