Ніхто з нас не є спеціалістом в усьому. Тому для кожного є такі царини, де нас можливо ввести в оману чи ошукати. З іншого боку, люди змушені довіряти хоча би комусь, бо більшу частину своїх знань про світ ми здобуваємо не самостійно, а з інших джерел. Однак у вмісті, який ми споживаємо, часто бувають присутні тези, які відверто суперечать сучасним науковим знанням. Проблема не тільки в тому, що під впливом таких ідей можна ухвалити неправильне рішення щодо свого здоров’я чи добробуту, але й у тому, що просте пояснення – хоч і неправильне, може відбити бажання цікавитися іншими версіями. Це може вплинути не тільки на поодинокі людські долі, але й у разі поширення – на розвиток усього суспільства.
Сьогодні ми не бачимо ефективних механізмів, що запобігали би поширенню псевдонауки. А та в свою чергу проникає не тільки у розважальні програми популярних медіа, але й у політичні дискусії та навіть до освітніх програм, або мімікрує під науково-популярний продукт. В епоху, коли інформаційні технології стали всепроникними та доступними майже кожному, ідеї поширюються блискавично, а обіцянки легкого та швидкого вирішення всіх наявних проблем – іще швидше. І це є нагальним та дуже важливим викликом для суспільства та держави, особливо під час повномасштабної війни.
11 жовтня о 18:00 у Київському будинку вчених НАН України подискутуємо щодо проблеми поширення псевдонауки в Україні з медіаекспертами, журналістами, науковцями та популяризаторами науки:
Андрій Куликов – журналіст, ведучий Громадського радіо,
Оксана Мороз – медіаекспертка, популяризаторка інформаційної гігієни,
Мирослава Кругляк – кандидат філософських наук, викладачка, популяризаторка науки,
Ольга Маслова – кандидат біологічних наук, науковиця, популяризаторка науки,
Оксана Маньковська – кандидат біологічних наук, науковиця, викладачка, президентка ГО “Наукова Унія”.
Модератор дискусії: Олександр Рундель – PhD з фізики, популяризатор науки.
Запрошуємо всіх небайдужих та зацікавлених долучатися до події.
Обговорення