Часто ми в побуті розуміємо словосполучення “критичне мислення” як імператив, що “треба думати своєю головою”. Але є величезна проблема: більшу частину того, що ми знаємо про світ, ми дізналися не самі, а нам розповіли інші – батьки, вчителі, ментори, автори книжок, що ми прочитали, тощо. Отже, питання чи можемо ми знати істину, значно складніше.
З одного боку, в науці критерієм істини є експеримент, з іншого – наші органи чуття недосконалі, а сприйняття може бути суб’єктивним. Ми намагаємося завжди якщо не довести, то хоча би обґрунтувати свої твердження, але при цьому ми можемо тільки повірити в те, що ми взагалі можемо хоча би щось про цей світ дізнатися.
В пошуку пояснення того, як виникають нові наукові теорії, ми звикли думати про геніїв, але мусимо визнати велику роль наукової спільноти. Що відрізняє її від інших колективів, які не так добре знаходять нове знання? До чого тут доброчесність та як можна її “упізнати”?
Лектор: Олександр Рундель – PhD з фізики, популяризатор науки, автор книжки “Наукове мислення. Аргументовані способи не приймати все на віру”.
Увага! Подія відбудеться у @MODI Art&Wine Gallery за адресою Мала Житомирська 17, Kyiv, Ukraine.
Кількість місць в залі обмежена і розрахована орієнтовно на 20 осіб. Реєстрація та внесок від 250 грн гарантуватимуть вам місце.
Онлайн ретрансляція відбудеться на сторінці фейсбуку Дійсна наука.
Вартість: від 250 грн (за реквізитами нижче).
З них 150 грн на депозит у закладі (винна карта українських виробників за дуже лояльними цінами та дещо до неї) і 100 грн. на благодійний внесок на збір нашого колеги, фізика і популяризатора науки, Антона Сененка “42 тачки для ЗСУ” на автомобілі для військових. Але ви завжди можете задонатити і більше!
Обговорення