Міфи і таємниці давньої історії України

6 лютого 2016субота, 16:00

Адреса:
Національний музей історії України
м. Київ, вул. Володимирська, 2

Контакти організаторів:
Відкрита школа історії
www.facebook.com/openhistoryschool
www.facebook.com/eugenedominik

Місто: Київ

Теги: історія


Кандидат історичних наук Михайло Відейко, в суботу, 6 лютого о 16.00, в примішенні Національного музею історії України (м. Київ, вул. Володимирська, 2) прочитає лекцію та поговорить з усіма охочими про часи Трипілля, та трипільців.

Одна з найвідоміших та водночас найбільш міфологізованих сторінок історії нашого краю — епоха Трипілля. Шість поколінь вчених за сто сорок років, які минули з часів перших досліджень, розкопали сотні споруд на десятках поселень, написали сотні звітів, тисячі статей і десятки книг. Сьогодні у польових та лабораторних дослідженнях застосовуються найсучасніші технології: від супутникової зйомки до ізотопних аналізів та генетичних досліджень.

У лекції — сучасна картина досліджень Трипілля на тлі міфів про цю епоху.

Михайло Відейко — кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту Археології НАН України.

Лекція-дискусія відбуватиметься в рамках проекту Відкрита Школа Історії. Це спільний громадський проект від ГО «Патріотичні ініціативи» та інтернет-порталу «Likбез. Історичний Фронт».

Партнери проекту:

  • Інститут історії України НАН України;
  • Український інститут національної пам’яті;
  • Історичний факультет КНУ імені Тараса Шевченка;
  • Національний Музей Історії України — НМІУ.

Проект відбувається за підтримки Адміністрація Президента України.

Автори популярного інтернет-проекту «LIKБЕЗ. Історичний фронт» – фахові історики, представники провідних наукових та освітніх установ України – починають цикл відкритих лекцій, спрямованих на розвінчання історичної міфотворчості та ідеологізації історії. Інформація, яку отримають слухачі, допоможе орієнтуватися у тих історичних темах, що на сьогодні стають об’єктом маніпулювання під час інформаційної війни та політичних дискусій.

Проект є некомерційним та позаполітичним. Захід є безкоштовний. Лекції триватимуть щонайменше до літа 2016 року, раз на два тижні.



На мапі