Kyiv scientific meeting: четверта зустріч

22 травня 2015п’ятниця, 17:00

Адреса:
Червоний корпус КНУ, ауд. 326, вул. Володимирська, 60

Контакти організаторів:
vk.com/kyivscientific

Місто: Київ


ksm-4

Лекції читатимуть: Василь Микитюк, Віктор Решетняк, Оксана Півень.

Василь Микитюк — студент ННЦ «Інститут біології» Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Засновник Molecular Biology Club та співзасновник студентського ордену саморозвитку Novus Ordo Seclorum. Працює в Інституті молекулярної біології та генетики НАНУ. В п’ятницю він розповість про те, що наразі відомо світу про пам’ять людини, які процеси відбуваються в нашому мозку під час запам’ятовування, пригадування, забування, а також дасть практичні поради, як краще запам’ятовувати ту чи іншу інформацію.

Віктор Решетняк — доктор фізико-математичних наук, професор кафедри теоретичної фізики Фізичного факультету КНУ іметі Тараса Шевченка. Працює в галузі фізики рідких кристалів. Має один з найвищих показників індексу Хірша на фізичному факультеті та входить в 100 найбільш цитованих українських науковців по версії Scopus. У доповіді мова йтиме про рідкі кристали, таку специфічну фізичну штуку, яка знайшла широке застосування як в технічних засобах відображення інформації (різного роду дисплеї) так і в побутовій техніці (телевізори і т. д.)

Оксана Півень займається дослідженнями сигнальної регуляції кардіогенезу та адоптацій вже дорослого серця до старіння та стресових навантажень. А саме із використанням умово-нокаутних та трансгенних модельних об’єктів (мишей) вивчає сигнальну функцію бети та альфа катенінів у зазначених процесах.

Доповідь О. О. Півень присвячена іще одному популярному у науковому світі модельному об’єкту — Даніо-реріо (Danio rerio) — виду прісноводних риб родини Коропові (Cyprinidae), у англомовнній літературі більш відома як zebrafish. Даніо, це не лише популярна акваріумна рибка, а й перша домашя генетичо модифікована тварина — у 2003 році були отримані рибки, що експресують гени біолюмінісценції.