Дні науки 2017 Суми

11 листопадасубота, 10:0012 листопада 2017неділя, 16:00

Контакти організаторів:
Дні науки
Дні науки FB
Моя наука
Подія у Fb

Місто: Суми

Теги: Дні Науки


Дні науки” — науково-популярна акція, що проводиться в наукових закладах України з 2013 року.

Програма
Дні науки 2017. Суми

Подія у Fb

11 листопада (субота)

Конгрес-центр Сумського державного університету

(вул. Покровська, 9/1, перший поверх)

За участі установ НАН України: Інституту мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного, Інституту загальної та неорганічної хімії, Інституту програмних систем, Інституту проблем математичних машин та систем, Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору, Інституту кібернетики ім. В. М. Глушкова та Інституту хімії поверхні ім. О. О. Чуйка

Демонстрації (з 10:00 до 15:00)

Як тече кров по судинах? Чи користуються живі організми електричним струмом?

Під час демонстрації за допомогою світлового мікроскопу Ви зможете у реальному часі побачити, як тече кров по судинах жаби. Також Ви дізнаєтесь, яку роль виконує електричний струм у скороченні м’язів та в процесі передачі сигналу по нервах. Все це можна буде побачити на власні очі.

Давайте помітимо непомітне, або як виглядають одноклітинні організми

Світ навколо містить багато того, що лишається для нас непоміченим. Неймовірна кількість одноклітинних організмів живе на поверхні нашої шкіри, на слизових оболонках, на нашому одязі, а також — на мобільних телефонах і грошах. Під час демонстрації, використовуючи мікробіологічні методики, можна буде побачити, хто живе у Вашому тілі, окрім Вас.

Відчуй себе справжнім хірургом

Під час демонстрації Ви дізнаєтесь, як проводиться зашивання шкіри при її пораненні. Всі охочі спробують себе в якості хірурга та матимуть можливість самостійно шити справжню шкіру.

Паразити, що живуть навколо нас

Усім відомо, що наше тіло як домівку використовують різні організми, часто завдаючи нам шкоди. На демонстрації будуть репрезентовані мікро- та макроскопічні представники найпоширеніших паразитів людини — від ехінококів і ціп’яків до коростяного кліща.

Наші органи — як виміряти їхні можливості

Наскільки сильні людські м’язи? Як багато повітря можуть вмістити легені? Під час демонстрації Ви самостійно зможете випробувати себе та отримати відповіді на всі ці питання.

ДНК: спробуй виділити сам

Усе живе на цій планеті — лише історія, що прочитана у “текстах” ДНК. Під час демонстрації Ви зможете легко та швидко виділити свою особисту ДНК і побачити, як виглядає Ваш власний “текст”.

Вражаюча анатомія людини

Говорять, що у кожної людини є свій “скелет у шафі”. Настав час його показати людям. На демонстрації будуть представлені справжні кістки черепа, тулуба та кінцівок людини.

Мобільний телефон — мікроскоп, що завжди поруч

Вже давно ми користуємось мобільними телефонами не лише для зв’язку. Тепер Ви побачите, як перетворити його на мікроскоп для та створення мікрофотографій. Також серед охочих буде проведено конкурс на кращу мікрофотографію, зроблену за допомогою мобільного телефону. Усі фото будуть представлені відвідувачам заходу, а переможець отримає приз!

3D-принтер та віртуальна реальність — можливо створити все

Зовсім нещодавно ми друкували на принтерах лише документи та шкільні реферати. Тепер технології 3D-принтингу дозволяють надрукувати іграшку, годинник, або навіть цілий дім. Під час демонстрації буде пояснено, як влаштований 3D-принтер і як він працює. Окрім цього відвідувачі матимуть змогу побачити різноманітні можливості його застосування. Разом з цим будуть продемонстровані дивовижні окуляри віртуальної реальності та протези на автоматичному керуванні.

Дактилоскопія — індивідуальність наших пальців

Візерунки на шкірі наших пальців — такі ж унікальні, як і ми самі. Під час демонстрації Ви побачите, як правильно зняти відбитки пальців, зробите відбитки власних пальців та спробуєте себе у ролі криміналіста.

“Змія з піску”, “криваві руки”, “вогняна хмара” та інші цікаві хімічні досліди

Під час показу будуть продемонстровані яскраві хімічні реакції. Ви побачите, як створити змію, вогняну хмару, магічний сад та багато іншого з простих хімічних реактивів.

Електронна мікроскопія: як ми насправді виглядаємо

На великому екрані буде показана велика кількість мікрофотографій, зроблених за допомогою електронного мікроскопа. Ви побачите, як виглядає наше волосся, кістки, мозок, м’язи, нирки, печінка, шлунок та інші органи при збільшенні у 10, 20 та навіть 100 тисяч разів.

Лекції:

12:00 Тетяна Івахнюк “Хвороба з кондиціонеру”

Останніми роками у спекотну пору року ми все частіше стали використовувати кондиціонери. Проте комфортом, який вони створюють, зловживати не варто. На лекції Ви почуєте, які небезпечні мікроорганізми можуть жити в кондиціонерах та які хвороби вони викликають. Також слухачі дізнаються, що робити для того, щоб не страждати влітку від спеки та залишитись при цьому здоровим.

13:00 Віктор Досенко “Клітковина — гугол лікувальних ефектів”

Кожен з нас, безумовно, чув, наскільки корисні продукти, що містять клітковину. Проте наші знання про позитивну сторону вживання цих продуктів зовсім неглибокі. Під час лекції Вам доступно та цікаво розкажуть, що являє собою клітковина, в яких продуктах вона міститься, чому її упевнено можна називати панацеєю та яким чином вона допомагає лікувати ожиріння, гіпертонію, рак та ще багато-багато різних хвороб.

14:00 Євген Дубовик “Кисень — отрута, що дарує життя”

Ні для кого не секрет, що кисень — це дуже корисна штука, адже без нього не можна прожити і п’яти хвилин. Проте мало хто знає, коли вперше він з’явився в атмосфері нашої планети, в чому безпосередньо його користь та які небезпеки він несе. Відвідавши лекцію, Ви також дізнаєтесь, хто такі мітохондрії, що нам дала “киснева революція”, навіщо потрібні антиоксиданти та яким чином кисень систематично знищує наші клітини, а в решті-решт — і самих нас.

15:00 Анна Будко “Казуїстика в судовій медицині”

Усі ми з цікавістю та захватом дивилися серіали про детективів. Неодмінним інструментом у роботі цих спеціалістів завжди була судовомедична експертиза — ретельне дослідження та вирішення медичних та біологічних питань, що виникають під час слідства. Протягом лекції Ви матимете можливість послухати розповідь про захоплюючі та непередбачувані випадки в практиці судово-медичного експерта та про те, як застосування медичних знань і методів інколи перевертає слідство з ніг на голову та дозволяє правильно встановити особистості винних. Завітайте на лекцію та відчуйте себе одночасно Шерлоком і Ватсоном.

16:00 Галина Петрова “Життя: початок”

На жаль, ми не пам’ятаємо себе у часи, коли жили всередині нашої мами. Проте, можливо, це були найдивовижніші моменти нашого життя. Якщо Вам цікаво, як виникає життя, що відбувається з нами у перші дні та тижні після запліднення, яким чином розвиваються наші органи, яку роль в цьому відіграє настрій та здоров’я матері, що потрібно робити для того, щоб народити здорову дитину, тоді завітайте на лекцію. Життя варте того, щоб знати, як воно почалось.

Майстер-класи:

Клименко Тетяна, Багатеренко Віталій “Як правильно надати невідкладну медичну допомогу”
(аудиторія № 115, 10:00, тривалість 2 год)

“Лікарем ти можеш і не бути…”, а першу медичну допомогу надати людині мусиш. Під час майстер-класу Вас навчать, як правильно і професійно надати допомогу при втратах свідомості, зупинці серця та дихання. Під керівництвом досвідчених інструкторів та з використанням сучасних манекенів Ви опануєте методики серцеволегеневої реанімації і тому зможете почуватися вільно й впевнено, знаючи, що тепер Ви здатні рятувати життя.

(Попередній запис за телефоном +38 050 973 19 24)

Артем Гарін “Навіщо нам пам’ять та як правильно нею користуватися”
(аудиторія № 115, 17:00, тривалість 1 година)

На цьому майстер-класі Ви дізнаєтесь про особливості пам’яті, про її короткочасну та довготривалу якість. Ви також матимете можливість випробувати феноменальну пам’ять на міцність та отримати важливі поради для більш ефективного запам’ятовування від двократного рекордсмену України з пам’яті.

(Попередній запис за телефоном +38 050 973 19 24)


Музей кафедри патологічної анатомії Сумського державного університету

(провулок Академічний, 9)

Одним із результатів багаторічної роботи спеціалістів кафедри патологічної анатомії стало створення музею макропатології, який на сьогоднішній день нараховує понад 600 препаратів із різноманітною патологією людини. Запрошуємо Вас відвідати екскурсію музеєм та на власні очі побачити, як виглядають вади розвитку плода, що відбувається із серцем після інфаркту, який вигляд має мозок після інсульту, що собою являють легені курця та печінка алкоголіка, а також багато-багато цікавого про структурні зміни різних органів за умов поширених та рідкісних хвороб.
(Попередній запис за телефоном +380509731924)

Екскурсії розпочнуться о 12:00


12 листопада (неділя)

Медичний інститут Сумського державного університету

(вул. Санаторна, 31, навчальний корпус, кафедра фізіології і патофізіології, четвертий поверх)

За участі установ НАН України: Інституту мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного, Інституту загальної та неорганічної хімії, Інституту програмних систем, Інституту проблем математичних машин та систем, Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору, Інституту кібернетики ім. В. М. Глушкова та Інституту хімії поверхні ім. О. О. Чуйка

Майстер-класи:

Тетяна Кваскова “Дослідження біоелектричних явищ у живих тканинах” (11:00, кімната 407, тривалість 2 год)

Давно відомо, що електричні імпульси слугують механізмом передачі сигналів у нервовій системі. Під час майстер-класу Ви познайомитесь із практикою експериментальних робіт із тваринами (жаби), власноруч виготовите нервово-мязовий препарат та будете перевіряти вплив електричних струмів та інших чинників на роботу нервів та мускулатури.

(Попередній запис за телефоном +38 050 973 19 24)

Дмитро Швачко “Дослід Конгейма” (11:00, кімната 405, тривалість 2 год)

Один з кращих методів вивчення механізмів роботи різних систем організму — це проведення експериментів на тваринах. Протягом цієї роботи Ви зможете особисто створити препарат для вивчення кровообігу у жаби, за допомогою мікроскопічного обладнання матимете змогу спостерігати пересування клітин крові всередині артеріальних судин та навіть спробуєте змоделювати порушення цього процесу.

(Попередній запис за телефоном +38 050 973 19 24)

Євген Дубовик “Полімеразна ланцюгова реакція” (10:00, лабораторія молекулярногенетичних досліджень, тривалість 6 год)

Одним із основних проривів в галузі молекулярної біології стало створення та розробка методу полімеразної ланцюгової реакції, що відкрило широкі можливості для вивчення будови та функції спадкового матеріалу живих організмів. Під час майстер-класу Ви будете залучені до робіт по виділенню ДНК із клітин крові, дізнаєтесь про тонкощі проведення полімеразної ланцюгової реакції та навіть самі зможете її провести. А у фіналі на Вас очікує електрофорез фрагментів ДНК.

Зустріч на кафедрі фізіології і патофізіології, 4 поверх. (Попередній запис за телефоном +38 050 973 19 24)

Тетяна Івахнюк “Мікроорганізми ґрунту та води” (11:00, кафедра громадського здоров’я, секція мікробіології, вірусології та імунології, 2 поверх, кімната 207, тривалість 2 год)

Ми звикли сприймати за існуюче лише те, що можемо відчути. У той час як різноманітний, дивовижний та небезпечний світ мікроорганізмів лишається непоміченим. Тепер у Вас буде нагода подивитися на нього. На майстер-класі Ви навчитесь правильній техніці забору зразків для аналізу на вміст мікроорганізмів, та, застосовуючи сучасні мікроскопи, зможете побачити та дослідити різних представників мікрофлори води та ґрунту.

Зустріч на кафедрі фізіології і патофізіології, 4 поверх. (Попередній запис за телефоном +38 050 973 19 24)


Музей анатомії людини Сумського державного університету

(вул. Санаторна, 31, навчальний корпус, кафедра морфології)

На кафедрі морфології функціонує один із найкращих музеїв анатомії людини в Україні. Тут зібрані препарати усіх тканин, органів та систем людини різних вікових груп. Застосування співробітниками сучасних методик дало змогу найкращим чином зберегти якість препаратів та чітко представити їхні найдрібніші структури. Під час екскурсії Ви також почуєте цікаву інформацію про складність та логічність будови людського організму та у повній мірі збагнете, як ми виглядаємо всередині.

Екскурсії розпочнуться о 10:00

(Попередній запис за телефоном +38 050 973 19 24)


Слідкуйте за програмою заходів Дні науки 2017 та дізнайтеся про програми в інших містах

Обговорення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *