Науково-популярний семінар за участі К. І. Чурюмова, присвячений результатам місії «Rosetta»

24 березня 2016четвер, 14:00–16:00

Адреса:
м. Київ, бульвар Т. Шевченка, 16, к. 401
(конференц-зал МОН України)

Контакти організаторів:
www.facebook.com/NASofUkraine/

Місто: Київ

Теги: астрономія, космологія


Всі бажаючі запрошуються на семінар за участі Кліма Івановича Чурюмова, співвідкривача комети 67Р Churyumov-Gerasimenko, яка досліджується апаратом «Rosetta».
Назва доповіді: «Унікальний експеримент у космосі: апарат „Розетта“ досліджує ядро комети Чурюмова-Герасименко».

Доповідь буде присвячена унікальній науковій космічній місії «Розетта», яка була розроблена і здійснена Європейським космічним агентством. Завдання місії полягало у вивченні зв’язку між кометами та міжзоряною речовиною, а також у дослідженні шляхів їх утворення. Ці завдання були блискуче розв′язані у період з 2004 по 2016 роки – впродовж довготривалого польоту космічного апарату «Розетта» до ядра періодичної комети Чурюмова-Герасименко (відкрита у Києві астрономами Київського національного університету імені Тараса Шевченка Климом Чурюмовим і Світланою Герасименко).

rosetta

Клім Іванович завжди цікаво, весело і просто розказує про завдання місії і результати дослідження комети, зрозуміло і інформативно буде як для досвідчених астрономів, так і для широкої публіки, що цікавиться дивами нашого Всесвіту. Приходьте!

За допомогою місії «Розетта» було проведено дослідження глобальних характеристик кометного ядра; визначено його динамічні властивості; морфологію поверхневого шару; хімічний, мінералогічний та ізотопний склад летучих і тугоплавких речовин кометного ядра, їх фізичні властивості та співвідношення; здійснено моніторинг розвитку кометної активності та фізичних процесів у поверхневому шарі ядра та у внутрішній комі (взаємодія газу і пилу); досліджено глобальні характеристики двох астероїдів – Штейнса і Лютеції, визначено їх динамічні параметри, поверхневу морфологію і склад.

К. І. Чурюмов акцентує увагу на особливостях програми польоту апарату «Розетта», стані апарату «Філи» після висадки на ядро комети та розповість про отримані унікальні наукові результати.
На семінар запрошуються вчені, молоді науковці, студенти.



На мапі