Лекторій з нейронаук Brainy. Лекція Галини Скибо: «Нейродегенеративні захворювання: хвороби Альцгеймера, Паркінсона та розсіяний склероз»

1 лютого 2016понеділок, 19:00

Контакти організаторів:
+(38)044-591-25-35
prostir@chasopys.kiev.ua

Місто: Київ

Теги: мозок, наука, нейронауки


Хвороби Паркінсона та Альцгеймера, а також розсіяний склероз сьогодні є одними з найбільш найрозповсюджених нейродегенеративних захварювань. Згідно із статистичними даними, близько 10 і 44 млн людей у світі страждають від хвороб Паркінсона і Альцгеймера відповідно. Ці дані не враховують велику кількість людей, у яких не виявили ці хвороби через обмеженість методів діагностування на ранніх стадіях захворювання. Кількість хворих на розсіяний склероз у світі сягає 2 млн осіб, та, на відміну від хвороб Альцгеймера та Паркінсона, якими хворіють переважно люди похилого віку, розсіяним склерозом хворіють молоді люди, а у списку причин повної інвалідності у продуктивному періоді життя розсіяний склероз посідає третє місце — після травм і ревматологічних захворювань.

В рамках Brainy – лекторію з нейронаук, організованого креативним простором «Часопис» – провідні українські вчені та спеціалісти з нейронаук доступною мовою розповідають та пояснюють, як працює найдивовижніший та найзагадковіший орган людини — мозок.

  • Що таке нейродегенеративні захворювання?
  • Що відбувається у головному мозку за хвороб Паркінсона та Альцгеймера?
  • Що таке розсіяний склероз та чому ним хворіють молоді люди?
  • Які причини цих захворювань і можливі механізми розвитку?
  • Як визначити на ранніх стадіях? Як лікувати та чи можна запобігати?
  • Чи є спадковими нейродегенеративні захворювання?
  • Чому ці хвороби виникають не тільки у людей похилого віку?

Ці та багато інших питань на нашій лекції розкриє 1 лютого у креативному просторі «Часопис» Галина Григорівна Скибо, заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки за 2013 рік, лауреат премії НАН України ім. О. О. Богомольця, керівник відділу цитології Інституту фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України.

Вартість вхідного квитка: 120 грн (умови Простору включені)
Для студентів: 80 грн, необхідна попередня реєстрація (вкажіть тип оплати «готівкою» та придбайте квиток на місці після пред’явлення студентського).

Попередня реєстрація обов’язкова, кількість місць обмежена. Зареєструватись або придбати квиток можна за посиланням.



На мапі