«Я знаю, що ви робили минулої неділі…»


Свіже повітря, відкритий простір, приємна компанія, цікаві розваги… Ммм… Пікнік… Вихідний!!! 🙂
Пікніки пікніками, вихідні вихідними, а ми вирішили позбавитися вихідного дня шаленим способом, але сподіваємось, що з користю.
21 вересня команда Моєї науки брала участь у Наукових пікніках.

Навіть 3D принтер! , що видрукував об’ємну емблему пікніків, поміж палатками скромно затесався.
Фізики щось палили і показували всілякі «фокуси» з поляризацією, рухомими картинками та непадаючими лінійками з грузом на кінцях.

Активні учасниці Наукових пікніків минулого року теж не забули цього разу прийти. Вибухова і феєрична Весела наука вражала кольорами та вогнями.

Даремно закликали намагатися повторювати подібне вдома, бо деякі з демонстрацій неповторні в домашніх умовах та потребують особливої обережності. Національний університет біоресурсів та природокористування разом з біосенсорами та живою водою демонстрували властивості крові, трохи дивним способом її отримуючи.

Добре, що поруч були учасники з Національного медичного університету імені Богомольця, знайомі з лікарською справою і навчаючі дітей її елементам 🙂

Ну і як справжній пікнік не обходиться без смакоти, так і Наукові пікніки не відстають від справжніх. Для зацікавлених працювала молекулярна кухня від Національного університету харчової промисловості.

Але з їжею та кухонними приладдям і матеріалами гралися не тільки вони. Нарешті і ми додали колориту в товариство учасників і змінили уявлення про те, що можна зробити на власній кухні — а саме створити лабораторію по виділенню ДНК, не купуючи при цьому ніяких дорогих реактивів. Приємно було відкрити людям можливість побачити цю загадкову молекулу на власні очі, а маленьким навіть віддати у пробірочці на згадку про Наукові пікніки.

Звісно, «Моя наука» більшістю з представленого повторила покази минулого року. Зокрема, хроматографічне розділення пігментів рослин, таке актуальне на сьогоднішній час дослідження крововтрат в польвих умовах та вже улюблену усіма генно-модифіковану мишку із зеленими вушками.

Та «Моя наука» не забула порадувати й новинками — каштановою міллю та колекцією комашок.

Серед наукових експериментів та цікавинок влаштувалися й далекі від науки розваги від спонсорів та інших. «Молокія», наприклад, вирішила повеселити людей муляжем корови.

Також займалися вишивкою і ліпкою з глини.

Що ще сказати про Наукові пікніки — 2014. Приємно вразила кількільсть людей, яким, не дивлячись на дощ і холод (будемо думати, що це не традиція для Київських пікніків;), цікаво щось дізнатись, не дивлячись на гучну музику і мікрофонні промови ведучих. Деякі затримувались біля столика на півгодини, щоб все-таки докопатися до істини, яка раніше була їм невідомою. Це означає, що наші зусилля не даремні! І нам це особливо приємно.

Ну і під кінець, що сколихнуло особисто наші нерви, як науковців, — епічне виливання десятків літрів рідкого азоту у фонтан. Видовищне, але болісне для нас, марнотратство 🙂

Такі вони різні — учасники Наукових пікніків. Всього не опишеш і не осягнеш 🙂

Наостанок хочеться подякувати організаторам, спонсорам, учасникам та глядачам і нагадати, що якщо ви не встигли щось побачити на пікніках, то не засмучуйтесь. Приходьте 8-9 листопада на Дні науки. Буде ще цікавіше, ще ближче до справжньої науки, ще комфортніше, так, що навіть кармічний дощ не завадить отримати нові знання і враження! Ласково просимо! 🙂

Координатором проекту «Наукові пікніки/Scientific fun» є Центр Міжкультурних Ініціатив (Варшава) у партнерстві з Центром Науки Коперника (Варшава), за фінансової підтримки Фонду «Освіта для Демократії» в рамках програми «Перетворення в Регіоні – RITA» Польсько-Американського Фонду Свободи та програми «Завтра.UA» Фонду Віктора Пінчука.

За фото дякуємо організаторам і нашій яскравій OlyaMalyuta, а також всім, хто приймав участь у демонстраціях від Моєї науки: morozless, OlyaMalyuta, Аню Дражнікову, Brunei та OWNredOWL.

Обговорення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *