Звіти Днів науки 2015 та підсумки науково-популярного конкурсу.


Напевно вже всі постійні читачі Моєї Науки добре знають, що зовсім нещодавно проходили Дні науки. Багато було подій: у Києві, Харкові та Львові. Плюс, окрім, популяризаторських заходів (Дні науки весна 2015), відбулось ще підбиття підсумків конкурсу самих популяризаторів разом з офіційним святкуванням Дня науки науковцями та педагогами. Заходів було стільки, що важко осягнути їх усіх. Тому для тих, хто щось пропустив, трошки розповідей як все пройшло. Принаймні про ті основні події, які самі встигли охопити.

Основним центром кристалізації Київських подій виступає, напевно, Інститут зоології імені Шмальгаузена, адже саме там працює одна з найактивніших організаторів Днів науки цього сезону — Наталія Атамась. Власне на сайті інституту вже є звіт подій, прошу проходити сюди. А волонтерам, що були на демонстраціях в Національному науково-природничому музеї, не позаздриш — їм доводилось розповідати, недивлячись на те, що в приміщенні стояв неабиякий гамір. Люду було напрочуд багато, що і не дивно: окрім проведення самих Днів науки, музей був відритий для вільного відвідування. Але всі зоологи та гості біотехнологи чудово справились. Жваво відповідали на запитання відвідувачів, розповідали багато цікавого про тварин, і великих, і малих — паразитів, жуків, равликів, мурах та навіть китів!

Оскільки дати співпали ще й з Міжнародним днем рослин, другим центром був Інститут ботаніки імені Холодного. Без нього ці Дні науки просто не могли б відбутися! А про те, що відбувалось там, вже детально розповіли наші колеги з Пульсару — ось тут (про вищі рослини), тут (про гриби, трутовики) і тут (про лишайники як детектори забруденонсті повітря і не тільки). Ці любителі біології побували також у Ботанічному саду імені Фоміна у самий перший день: про це читайте на сторінці групи детальніше.

До речі, наші славнозвісні Дні науки ще не закінчились. Заключна подія цього сезону відбудеться 31 травня у Львові у Ботанічному саду Львівського національного університету (вул. Черемшини, 44).

Звісно, це всього лише декілька подій, що відбувались у Києві. Насправді їх було безліч і про все не розповісти. Але й навіть ними не обмежились. Так, наприклад, 15 травня підбивали підсумки науково-популярного конкурсу в рамках офіційного святкування Дня науки науковцями. Серед 40 поданих популярних текстів було визначено 5 кращих робіт, які обіцяють опублікувати в одному з періодичних видань. Одна з них — стаття нашого порталу – «Що таке наука?» Також у цьому конкурсі брали участь й автори фотографій, з якими можна ознайомитись на сайті організаторів конкурсу. До речі, одним з переможців став відомий вже з минулорічної виставки «Мистецтво науки», якщо пам’ятаєте, – Олег Цупіков. Залишається привітати всіх переможців та активно запрошувати всіх учасників конкурсу до співпраці. Адже популяризатори у нас є! Разом ми відбудуємо інтелект країни!

Наостанок, дякуємо всім за участь, організацію та підтримку Днів науки! Зичимо популяризаторам сил та натхнення! А читачам та відвідувачам ще більшої цікавості!

До нових зустрічей!

Обговорення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *