Варіація числа копій генів та її еволюційне значення

14 березня 2017вівторок, 16:00–18:00

Адреса:
актова зала інституту зоології
вул. Богдана Хмельницького 15, Київ (ст. метро "Театральна")
вхід з вул. Терещенківська

Контакти організаторів:
Моя наука
ФБ група Київського клубу "Еволюція"
Подія

Місто: Київ

Теги: ген, геном, еволюція, Київський клуб "Еволюція"


Київський клуб “Еволюція” пропонує лекцію

Варіація числа копій генів та її еволюційне значення

Варіації числа копій генів (CNV, copy number variations) виникають, коли одна й та сама послідовність ДНК може бути наявна в різній кількості копій у різних організмах. Варіації числа копій генів можуть спостерігатися як всередині однієї популяції одного виду, так і в різних видів. CNV можуть ніяк не впливати на фенотип, але можуть і сильно змінювати його. Так, у людини від кількості певних тринуклеотидних повторів в певному локусі залежить розвиток хвороби Гантінгтона, тощо.

На даному засіданні Київського клубу “Еволюція” буде обговорено як варіації числа копій генів можуть впливати на еволюційні процеси.

Доповідач:

Олексій Янчуков

к.б.н., Bülent Ecevit University, Туреччина

Олексій – випускник Львівського університету (1999), захистив дисертацію в Інституті зоології ім. І. І. Шмальгаузена під керівництвом д. б. н. С. Межжеріна. Під час аспірантури вивчав популяційну генетику амфібій, потім займався математичною теорією еволюції, зокрема моделями еволюції генних дуплікацій в структурованих популяціях. Врешті повернувся до емпіричних досліджень варіації числа генних копій в гібридній зоні хатньої миші в центральній Європі. В якості постдока працював в Новій Зеландії, Каліфорнії, Чехії, а із 2015 року – викладачем в одному з університетів Туреччини.

Вхід вільний, приходьте

Evo-club


На мапі

Обговорення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *