More Knowledge: Геноміка + Раннє християнство

4 жовтня 2018четвер, 18:00–20:00

Адреса:
Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М.Грушевського
Троїцька вулиця, 49/51

Контакти організаторів:
biblioteka.od.ua

Місто: Одеса

Теги: геном


More Knowledge – це формат довгих годинних лекцій від 15х4 Talks

Юлія Ситникова (Yuliya Sytnikova) – науковий співробітник (postdoc) при Гарвардській Медичній Школі розповість про революцію в методах вивчення генома.

У далекому 1990 році стартував грандіозний проект “Геном людини”, метою якого було визначення послідовності нуклеотидів всієї ДНК людини. Робота над проектом тривала 13 років і на неї було витрачено більше 3-х мільярдів доларів.
Однак цей проект запустив низку технологічних проривів, завдяки яким стало можливо визначати послідовність генома людини всього за 1000 доларів, протягом одного дня, на МКС!
З’явилося так зване Масове Паралельне Секвенування (High Throughput Sequencing) – метод, який дозволив запустити такі проекти як 1000 Genomes project (геном 1000 осіб), The Cancer Genome Atlas, Encode (Енциклопедія елементів ДНК) та інші.
На заході ви дізнаєтеся, які можливості дає Next Generation Sequencing для ранньої діагностики, лікування рідкісних захворювань, персоналізованої медицини та клінічних досліджень.

 

Як і на основі чого формувалося християнство? У чому секрет успіху релігії, яка змогла досить швидко поширитися по території величезної Римської імперії? Як релігія принижених й ображених за кілька століть стала одним з інструментів державної політики? У чому було новаторство християнства, і як воно змогло вижити в перші три нелегких століття своєї історії? На ці та інші питання спробує відповісти історик Водько Владислав (Vodko Vladislav) у лекції “Феномен раннього християнства”.

Обговорення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *