Дні науки 2018 Львів

10 листопада 2018субота, 12:00–15:30

Адреса:
Біологічний факультет Львівського національного університету ім. Івана Франка
вул. Грушевського, 4

Контакти організаторів:
Подія у Fb

Місто: Львів

Теги: Дні Науки, Львів


Дні науки” — науково-популярна акція, що проводиться в наукових закладах України з 2013 року.

Програма
Дні науки 2018. Львів

Подія у Fb

10 листопада (субота)

Біологічний факультет Львівського національного університету ім. Івана Франка

(вул. Грушевського, 4)

Лекції та демонстрації за участі Біологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка, Лабораторії обміну речовин ім. Степана Гжицького Інституту біології тварин НААН та Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького.

«Подорож музеєм» (12:00 до 15:00)
День відкритих дверей у Зоологічному музеї Львівського національного університету ім. Івана Франка

Зоологічний музей у Львові є одним із найстаріших університетських музеїв Європи і був заснований у 1784 році. Фонди Музею зоології презентують тваринний світ усіх акваторій земної кулі й всіх континентів, це і не дивно, адже наукові колекції музею налічують більше 180 тис. експонатів, біля 10 тис. із яких формують експозицію. Орнітологічна колекція Зоологічного музею налічує більше 1000 видів птахів, а це складає 1/11 від всього світового різноманіття. Все це Ви побачите завітавши на екскурсію у музей.

Лекції

13:00 Олексій Мисаковець «Сучасні уявлення про ознаки живого на різних рівнях організації»

Живі організми — це цілісні біологічні системи, здатні до саморегуляції, тобто до регулювання власних життєвих функцій та підтримання сталості свого внутрішнього середовища. На лекції ви ознайомитеся з механізмами функціонування живих систем на основі досягнень фізіології, біохімії і біофізики.

13:45 Надія Купиняк «Мітохондрії — sine qua non!»

Маленькі клітинні органели від яких залежить наше життя. Одна клітина містить приблизно 300-400 мітохондрій, а в людському тілі їх десять мільярдів і знаходяться вони майже в усіх клітинах. Чому вони настільки важливі для нас та як науковці їх використовують у своїх експериментах про все це Ви дізнаєтеся на лекції.

14:15 Ірина Тимків «Найдивовижніші комахи світу»

Комах на планеті набагато більше, ніж всіх інших видів тварин. Вони поширені по всій планеті. Комахи здатні пристосовуватися до найрізноманітніших умов. Ви побачите надзвичайно красивих, цікавих і навіть трохи моторошних комах, Ви побачите найдивовижніших комах світу.

15:00 Василина Корда «Вода на планеті»

Нам відомо, що вода займає 3/4 поверхні нашої планети і є відновлювальним природним ресурсом. Вода є всюди: в океанах, морях, річках, в повітрі – у вигляді пари, хмар; під землею – це джерела, підземні озера; величезні скупчення льоду. Але все частіше постає проблема бережливого використання водних ресурсів планети. Чому не вистачає води? Яка її якість? Наслідки нестачі якісної води, про це ви дізнаєтеся на лекції.

Лекції-демонстрації (12:00-15:00)

Як лабораторні щурі долають лабіринти і займаються підводним плаванням? Юрій Салига, Софія Грабовська та Володимир Росаловський

Розповідь-демонстрація за участі білих лабораторних щурів. Ми розповімо і покажемо як науковці досліджують поведінку лабораторних тварин, їх емоції, пам’ять тощо. Ви побачите як лабораторні щурі проходять різноманітні тести в установках відкритого поля, темно-світлої камери, екстраполяційного уникнення та Т-лабіринту і як це може допомогти людям подолати небезпечні недуги.

Цікаві “не цікаві” нематоди. Соломія Сусуловсь

Нематоди заселили всі біотопи нашої планети, пристосувалися до найрізноманітніших умов життя. Величезна кількість нематод заселяє дно морів та океанів, мешкає в лиманах, річках, ґрунті, гниючих рештках рослин і тварин. Багато серед них паразитів людини, тварин і рослин. Чому нематоди можуть бути цікавими Ви дізнаєтеся на презентації з практичним курсом. ка.

Різнобарвний світ рослин. Оксана Мамчур

Що ховається у осінніх яскравих листках дерев? Чому квіти мають кольорові пелюстки? Чи справжні білі баклажани, фіолетова морква і смугастий томат? Про все кольорове у світі рослин ви дізнаєтесь на нашій лекції-демонстрації


Слідкуйте за програмою заходів Дні науки 2018 та дізнайтеся про програми в інших містах



На мапі

Обговорення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *