Знову науковий конкурс від Вікімедіа Україна!

11 Жовтня 2016 | Олексій

Категорія: Дні науки

Теги: , ,


За п’ять років, що пройшли з часу заснування порталу “Моя наука”, цікавість суспільства до науки значно зросла. Сьогодні попит уже явно перевищує пропозицію, бо знайти українського вченого у вирі інформації досить нелегко. Тому ми ще раз закликаємо науковців: виходьте з підпілля, розповідайте про себе та свою роботу, беріть участь у “Днях науки”. А якщо вам важко підібрати слова – то цей допис саме для вас!

european_science_photo_competition_2015_awards_in_ukraine_65
Клітинний біолог Олег Цупіков, один з призерів минулорічного конкурсу Автор фото – Користувач:Ilya, CC-BY-SA 4.0

“Вікімедіа-Україна” за підтримки команди “Моя наука” та ГО “Наукова унія” вже вдруге проводить конкурс наукових зображень. Завантажуючи на ВікіСховище фотографію обладнання з власної лабораторії, графік результатів власного дослідження або навіть власне фото в момент наукової роботи, Ви робите неймовірно корисну справу! По-перше, під зображенням стоїть Ваше ім’я, а умови Вікіпедії вимагають, щоб кожен, хто використовує це зображення, згадував про Ваше авторство. Таким чином, про Вас дізнаються тисячі читачів Вікіпедії. По-друге, ці зображення допоможуть цим самим читачам найбільшої енциклопедії в світі краще уявити, що таке наукова робота, та зрозуміти сутність складних наукових явищ. Ну, і насамкінець – але не менш важливо для Вас! – Ви зможете виграти чудові призи від організаторів конкурсу.

Зацікавились? То гайда завантажувати! Справа проста. Заходите на сторінку конкурсу до 28 жовтня та натискаєте “Завантажити зображення”. Далі обираєте одну з категорій: мікроскопія, живі організми, люди в науці, нефотографічні зображення, астрономія, загальна категорія (якщо не підходить жодна інша). А тепер – найважливіше. Треба описати максимально детально та зрозуміло наукову складову цього зображення. Адже наше професіональне журі, що складається з успішних вчених, буде оцінювати саме цей опис. Іншими словами, опис дає зрозуміти, чому це зображення є науковим.

А щоб ви знали, на що орієнтуватись, ось вам деякі зображення, які виграли торішній конкурс. На всі зображення можна клікнути та подивитися, як це все виглядає на ВікіСховищі. Особливу увагу зверніть на якість підписів – в усіх випадках це було важливою причиною перемоги.

transmisijnyj_elektronnyj_mikroskop
Науковий співробітник Інституту фізики НАН Валерій Биков працює на транмісивному електронному мікроскопі. Автор – ValerieDesign, ліцензія CC-BY-NA 4.0

 

Апоптоз
Апоптоз в кардіоміоциті. Автор – Ltumanovskaya, ліцензія CC-BY-SA 4.0
earthenware_fragment_01_kyiv_poshtova_square_archeological_excavations_july2015_-dscf3204
Фрагмент давньоруської посудини, знайденої при розкопках у Києві Автор – Nataliya Shestakova, ліцензія CC-BY-SA 4.0
ischemic_preconditioning_of_the_heart
Вплив ішемії-реперфузії на скоротливість cерця щура. Автор – Goshovska, ліцензія CC-BY-SA 4.0
ca174906
Модель руху “мурахи Ленгдона” в гексогональноу полі. Автор – Maxter315, ліцензія CC-BY-SA 4.0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Живі організми тоді не брали участь, тому ось приклад опису фото від одного з організаторів.

iris_polystictica_female_ukraine
Богомол плямистий, Iris polystictica, самиця, Україна. Автор – Brunei, ліцензія CC-BY-SA 4.0

 

Наснаги!

Обговорення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *